Téma: Zombieland

1/10
offtopic
Butterfly1986 2010 jan. 09. - 22:29:18 1/10 Előzmény nokeka
(119/319)
Azóta már megtaláltam a választ:) Túl erõs érzelmek irányítanak, néha fenekestõl felforgatva és felperzselve a körülöttem élõket/lévõket. Épp ezért képtelenség, hogy én bármire ráhangolódjak, amire nem tudok szívvel-lélekkel. Nem tudok elhatározni olyan dolgot, amit nem jóérzéssel teszek. Ennyi röviden és tömören. De igazad van, egy egész élet van arra, hogy megismerjem önmagam, mert ha önmagát nem ismeri elég jól az ember, akkor senkit se fog tudni megismerni úgy igazán:) Vagyis szerencse is kell hozzá, hogy legyen idõm. Ki tudja... lehet holnap elüt egy busz.
nokeka 2010 jan. 09. - 03:45:14 Előzmény Butterfly1986
(118/319)
Nem, pillangó, én jobban imádlak... :)
Majd kitalálod... Nyugi, van idõ... Ott az egész élet... :)
10/10
dexcode 2010 jan. 08. - 15:08:50 10/10
(117/319)
No, én most néztem meg a filmet, nekem nagyon tetszett.

Teljesen _szubjektív_ és _egyéni_ véleményem szerint rosszul teszi, akinek BÁRMILYEN elvárása is van ezzel a filmmel kapcsolatban. Nem igazán tudnám megmondani a film kategóriáját, talán a szórakoztatáshoz sorolnám be, mert se nem horror, se nem az a tipikus vígjáték. Baromkodás leginkább, egy teljesen "életszerû" helyzetet mutat be (már amennyire a zombik támadása életszerû lehet).

Nagyon téved, aki azt hiszi, hogy tipikus zombis filmet fog kapni. Aki ilyet akar látni, az nézzen meg egy Kaptárt, vagy 28 nappal késõbbet. Nagy elõnye a filmnek, hogy a megszokott zombifilmes sémáktól merõen eltér, fõleg Columbus szabályrendszerének köszönhetõen, nem hal meg senki, és a történet sem este játszódik, nincs tele meneküléssel és rejtõzködéssel.
Egy élethelyzetet mutat be, fanyar és sötét humorral, csavarokkal és teljesen laza, olykor ellentétes karakterekkel. A poénok sem adottak, inkább helyzetkomikumokat lehet élvezni.
A film összességében arról szól, hogy adott egy helyzet, a zombitámadás, és az emberek hogyan viselkednek, vagy viselkedhetnek ilyenkor. Bizalmatlanság, egymásra támaszkodás, törés-zúzás, de ugyanakkor az apróbb helyzeteknek való örülés is.
"Én ettõl a filmtõl többet vártam" - Ez a probléma inkább a mai vígjátékok által ránkerõltetett poén-fergeteg hiányából adóthat. Nincsenek nagy beszólások, nincsenek eltúlzott jelenetek, csak annyi poén, és állatkodás, amennyire poénos vagyok én is, vagy akár Te.

***SPOILER (szerûség)ON***

Columbus és Tallahassee ellentétes személyisége, valamint Wichita és Little Rock összetartásából adódó bizalmatlanság adja meg a poénos helyzeteket. A Bill Murray-s jelenet meg egyszerûen hatalmas volt, ahogy a végén a vidámparkos "leszámolás" is.

***SPOILER (szerûség) OFF ***

Szerintem nagyon állat a film, mindenkinek ajánlom, aki meg nem érti, hát... az így járt. :-)


"Time to nut up or shut up!" Zombieland ROCKS!
1/10
offtopic
Butterfly1986 2010 jan. 06. - 12:56:39 1/10
(116/319)
Köszi, én is imádlak;) Embertípustól függ, hogy ki tud kedvet teremteni akármilyen filmhez. Én ehhez túl fura személyiség vagyok:) Vagyis nem fura... az nem a megfelelõ szó rá. Korán van még ahhoz, hogy erre szavakat találjak:P
nokeka 2010 jan. 06. - 06:28:06
(115/319)
Imádlak, pillangó! :)
De szó sincs arról, hogy erõlködnöd kell filmnézés közben. Ha nem tetszik, nem kell nézni, én megértem, hogy kikapcsoltad a filmet. Az ember nem néz meg mindent! Az ember válogat. És jól van ez így. De képzeld, több film is van a laptopomon, és több már fél éve. Jó filmek! Olyanok, amiket meg akarok nézni. De csak akkor, ha meglesz hozzá a hangulatom, éppen ezért várok vele, és ha meg van, akkor nem csalódom... :) Mellesleg ez a fél év arra is jó, hogy ha korábban utána olvastam a filmnek, és elolvastam egy csomó nem kívánatos spoilert, akkor azon információkat is elfelejtsem... 90%-ban bejött ez a taktika...
További jó filmezést!
1/10
Butterfly1986 2010 jan. 06. - 02:03:22 1/10 Előzmény nokeka
(114/319)
Olyan szép, amit leírsz:'( Csak sajnos ez nem jön össze a valóságban. Több okból. Elõször is alapötletnek jó, hogy minden filmhez pozitívan kell állni és szemlélni. De ezt úgy érted, hogy erõltessem magamra azt, hogy tetsszen valami? Onnantól én már azt nem szórakozásnak és kikapcsolódásnak hívom. Hanem kínszenvedésnek. Élõ példája, amit ehhez tudok hasonlítani, hogy el kell menni egy olyan bálba vagy rendezvényre, családi pofavizitre teszem azt amihez rohadtul nincs kedve az emberfiának, de mégis jópofát kell vágni hozzá és eljátszani, hogy mennyire élvezed a dolgot:D Ezt nem szeretném egy film nézése közben érezni. Ha nem tetszik valami, akkor nem nézem. És én senkit sem akartam megbántani, csak kifejtettem millió hozzászólással ezelõtt, hogy számomra mekkora csalódás volt. Aztán erre reagált egy tinifiú, ha jól emlékszem:) Nincs bennem indulat, peace van:) Csókospééé mindenkinek.
Dius 2010 jan. 05. - 12:16:34
(113/319)
Húha, na itt aztán vannak érzelmek..! :)
A film megnézése után rögtön írtam kommentet a filmhez, - hogy mennyire tetszett... - és elfogadom, hogy sok embernek nem jön ez be. Ez van. A legjobb alkotások sem tetszhetnek mindenkinek. :)

Az azonban elgondolkodtató, hogy minden filmes fórum 2009 egyik legjobb (néhány A legjobb vígjáték) kategóriába sorolja a filmet...fura, mi?
Tehát akinek tetszett, örüljön, hogy értette a filmet, és szórakozott 1,5 órát, de nagyon jól! (pl. Én).
Akinek viszont nem tetszett, könyörgöm, ne szidja a szimpatizánsok édesanyját, mert az nem tehet róla, hogy filmes ízlése nem egyezik az övével....az ilyen fórumokat ugyanis nem erre találták ki.
Summa summarum: csak kulturáltan, gyerekek!!! - szeressük a filmeket és a mozit! :)
nokeka 2010 jan. 05. - 09:44:23
(112/319)
Elolvastam az összes hozzászólást... És látom, nagyon elharapództak az indulatok... :) Értitek? Elharapództak... :) Na mindegy... Csak lazán... Nem vérre megy ez!
Mindenkinek joga van a véleményéhez!
Szóval, csak lazán, mert ez egy laza film!
A legenda vagyok, zombi film és mellesleg egy dráma, pillangónak épp emiatt tetszett! :) És nekem is tetszett!
Ez is egy zombi film és ha hagyod magad, akkor ellazít, mert nem kell komolyan venni. Filmek nem csak azért készülnek mert az alkotók valami nagyot akarnak közölni vele, hanem azért hogy szórakoztassanak! Alapvetõen minden film ezért készül, és mivel ezt minden film más úton akarja elérni, ezért minden film más! Ahhoz, hogy szeretni tudj egy filmet, neked kell adaptálodnod a filmhez. Hozzá kell idomulnod! Ha ez nem sikerül, akkor nem fog tetszeni. Az adaptáció nem könnyû, sok minden befolyásolja (az is ha melletted röhögnek a moziba, vagy ha otthon leülsz a tv elé egy undorító nap után).
Minden relatív. Pl: a gyilkolászás is lehet vicces, ha olyan körülményeket teremtenek hozzá (ha mondjuk Woody csinálja), meg lehet véresen komoly és szomorú, ha mondjuk egy koncentrációs táborban zajlik, vagy egy háborús filmben látjuk.
Murrayt és Woodyt tartom akkora színésznek, hogy azért vállalnak el egy szerepet, mert tetszett nekik a forgatókönyv, és nem azért mert rá vannak szorulva. Szóval, ha ezt elvállalták, akkor jól is akarták eljátszani. Szerintem sikerült nekik.
Nekem ezen a filmen sikerült ellazulnom. Adaptálódtam hozzá.
Ja, tinik ide, tinik oda, 26 vagyok, Los Angelesben élek, úgyhogy minden film érdekel, ami itt játszódik... :) Holnap meg is keresem a vidámparkot... :)
Csak lazán!...
9/10
Devon 2010 jan. 04. - 02:05:34 9/10
(111/319)
nem volt ez rossz:)
egyébként vígjáték,igen,elõbb utána kellene nézni az ilyen dolgoknak....és nem lefikázni hogy milyen gyenge horror volt..mivel nem is az:D
Egyébként látszik,hogy az amerikei nézõket célozták meg,õk díjjazzák az ilyen alkotásokat a magyarok SAJNOS nem.
IMDB:10/8 ->nem sok van ennyire értékelve!:)
mrchapel 2010 jan. 03. - 16:34:46
(110/319)
Ez egész viccesre sikeredett... és még néhány tanulsággal is szolgál :)

Egyszernézõs film, ha kikapcsolódnál és elvonulnál a valóságtól picit. :)
csizi26 2010 jan. 01. - 21:22:39
(109/319)
Szokásos ZS kategóriás tucat horror paródia.
May?be? 2010 jan. 01. - 20:24:41 Előzmény Hester
(108/319)
Bocsi, de azért ne a film legyen már felelõs, hogy te azt hitted, horror, mert nem néztél utána pontosan. A lóf*szt horror, ez egy vígjáték.
5/10
Hester 2009 dec. 31. - 19:57:07 5/10
(107/319)
hát ez gyerekek 1 nagy fos volt. gyenge poénok, horrornak meg nem nagyon nevezhetõ.... egyszer 2szer röhögtem, aztán annyi.........:S max:10/5
ReignMan 2009 dec. 29. - 14:55:54 Előzmény WillTraveler
(106/319)
Igazad van, nem voltam konkrét:
- Brutálnagynak nevezel egy filmet, ami talán 'kategóriáján belül', vagy a 'célcsoportnak' tetszett, de objektívan nézve egy Left 4 Dead játék megfilmesítve. Ez neked a filmkultúra csúcsa? 9/10?
- Horror, vagy vígjáték? Szerintem inkább a horror elemek domináltak a filmben, csak éppen humoros tálalásban. Kicsit mint a Kojak vs. Csupasz pisztoly. Olyan morbid és beteges képi humor, aminek az értékeléséhez kell egyfajta gyomor. Mintha egy horrorfilmet annyira elcsesztek, hogy a végén humoros lett. Lásd a nõ a kocsiból kiesve durván lefejeli az aszfaltot, csakmert nem kötötte be magát.
- Te talán ismered Murray más filmeit? Például a Tökös Tekést (Harrelsonnal), vagy az Idétlen idõkig-et? Csakmert azok a filmek valóban vígjátékok és lehet rajtuk nevetni.
- Kedvenc jeleneted a filmbõl, amikor Woody pénzzel törölgeti az arcát sírás közben? Uramisten, Te hol voltál, amikor a humorérzéket osztogatták?
- Te azt mondod, bizonyos életkor felett élvezi az ember ezt a filmet. Én azt mondom, bizonyos IQ szint alatt...
1/10
Butterfly1986 2009 dec. 29. - 14:53:22 1/10 Előzmény WillTraveler
(105/319)
Élõ példa vagyok arra, hogy ezt megcáfoljam. Se tini nem vagyok, 23 elmúltam sajnos:( Nem horrort és vért vártam a filmtõl. Hanem 1,5 óra kikapcsolódást és nevetést. Alapjáraton bírom a paródiákat, de ezt annyira untam, hogy 40 perc után megnyomtam a távirányítón a kikapcs gombot. Szerintem semmi vicces nincs benne és inkább elkeserítõ, hogy ezért a filmért ennyien kiállnak, semmint szívderítõ lenne. Lehet el kellene gondolkozni annak, akinek ez ennyire tetszik, minthogy mindenkit kioktassanak. Ízlések és pofonok. Ha nekik nem tetszik attól még nem feltétlenül semmirekellõk meg hülyék. Amúgy meg bármely korosztályban lehet értelmes embert találni. Nem kell egységesen ráaggatni a tinikre, amit a média sugall. Biztos vannak olyanok, akik értelmesebbek, mint sok középkorú ember. Ennyi.
9/10
WillTraveler 2009 dec. 29. - 11:12:52 9/10 Előzmény ReignMan
(104/319)
Ezzel csak tereled a szót...
offtopic
sandros5000 2009 dec. 28. - 22:18:57 Előzmény ReignMan
(103/319)
Tudod ez olyan ha felgyülemlik akkor ki kell adni magából az embernek, és itt vesztettem el a cérnát. Tudod munka, stressz, és utána gõzkieresztés. De bele is írtam hogy nem kifejezetten erre a filmre értem, de úgy emlékszem hogy a Halálsoron írta valami poéta hogy 2 óra tömény unalom és telt be a pohár és itt öntöttem ki.
Mellesleg azért az indexen bekerült az öt legviccesebb vígjáték jelenetei közé a film egyik jelenete.
Egyébként meg tökmindegy mert megint nem a célközönség reflektált rá, sajnos ha verbális vitára kerül sor elszélednek mint a szentjánosbogarak a nyári sötétben.
ReignMan 2009 dec. 26. - 08:30:35 Előzmény WillTraveler
(102/319)
Mondjuk a hozzászólásodat elolvasva nem egy 'érett gondolkodású felnõttet' képzelek magam elé, az biztos...
9/10
WillTraveler 2009 dec. 23. - 19:08:35 9/10 Előzmény sandros5000
(101/319)
Teljesen egyetértek veled sandros5000. Riszpekt, hogy a véleményedet ilyen hosszan és jó modorban írtad le.

Az most teljesen másodlagos, hogy nekem személy szerint mennyire tetszett a film (mellékesen leírom, hogy szerintem brutálnagy volt, legalább 9/10). Én nem fogalmazok most olyan finoman, mint sandros... Ezért sry elõre is....

A sok csökkent elméjû meglátja, hogy húúú 'Zombíleeend' tutira valami überbrutál zombifilm nézzük meg, mert már 10 évesek vagyunk és kemény leszünk vele a suliba!!!44négy Arra már nem veszik a fáradságot letöltés elõtt, hogy megnézzés: Ez. Egy. Paródia. Egy. Vígjáték.
Várják benne az adrenalint, a félelmet, a gyilkolászást, vért... (ezek utóbbiak legalább benne is vannak gyökerek... Nem is kis számban:)
Annak a kevésnek, amelyiknek meg el is jut az agyáig, hogy ez egy vígjáték, nem horror, az meg egyszerûen nem tudja élvezni a filmet, mert nem érti a poénokat, nem ütnek egyszerûen a dolgok... :S

Honnan a f.szomból tudnák, hogy ki az a Bill Murray?! Na azon az egész jeleneten én sz_rrá röhögtem magam :D :Dsadasdasdfdfg Ghostbusters, Bill a zombi stb stb. A legeslegjobb mégis az volt amikor a pénzzel törölte meg a szemét. Szaaakadtam a röhögéstõl :D
Ergo a kis p.csök véleményére nem szabad adni. NEM HIÁBA VAN A FILMEN 16-OS KARIKA!! Nem feltétlenül a brutalitástól akarják megóvni az ártatlan lurkókat, hanem kell egy bizonyos életkor a film élvezetéhez..

AJÁNLOM NYUGODT SZÍVVEL MINDENKINEK, akit érdekel egy marha jó zombis vígjáték megspékelve jó kis zombi-gyilokkal :D

Peace és Boldog Karácsonyt,

WillTraveler
ReignMan 2009 dec. 22. - 15:20:43 Előzmény sandros5000
(100/319)
Nem is lenne semmi baj a hozzászólásoddal, de az isten szerelmére, legalább ne a Zombieland-nél borulj már ki, ha valaki nem találja szórakoztatónak, illetve ne ennél a filmnél feltételezd, hogy ezt csak az idõsebb, okosabb tapasztaltabb, olvasottabb nézõk értékelik, mert piszkosul mellélõsz...