20 000 nap a Földön - a legendás alternatív rockzenész, költő, író és forgatókönyvíró Nick Cave szemével. A művész különleges utazásra invitál, a film életének egyetlen elképzelt napját mutatja be. A gyönyörűen fényképezett alkotásban összemosódik fikció és valóság, Cave képzelt és igazi élete, de természetesen feltűnnek benne állandó alkotótársai - zenekara, a Nick Cave & the Bad Seeds tagjai, vagy éppen Kylie Minogue és a színész Ray Winstone -, illetve néhány remekül sikerült koncertbe és a lemezfelvételbe is belepillanthatunk. A legutolsó album, a Push The Sky Away munkálatai közben készült 20,000 nap a Földön intim portrét fest az alkotófolyamatról, azt vizsgálva ezáltal, hogy mi tesz minket azzá, amik vagyunk. A lebilincselő alkotás egyben a kreatív szellem változásra ösztökélő erejének ünneplése is.
Bemutató dátuma: 2015. január 15.
Forgalmazó: Mozinet
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
A színpadon hugyozós képet interneten meg lehet nézni valahol?Mindenhol keresem ,de nem találom valakit tudna segíteni? Nagyon megköszönném.A munkámhoz kellene.
Ám én csúnyán hard core NC rajongó vagyok, s lehet, hogy hagyom magam még egyszer bepalizni õáltala - még az is megtörténhet, hogy újra megnézem a filmet.
Nick Cave is öregszik, így egyre intenzívebben foglalkoztatja az elmúlás réme. A Cave 20.000. földi napja (57 éves a forgatáskor) köré szervezõdõ film nemcsak a Push The Sky Away album születését dokumentálja, hanem az énekes-költõ gondolatainak is tárháza. Az önmaga és dalai, saját teremtett világa és a való világ közötti kapcsolat filozófikus bemutatása még akkor is érdekes, ha tudjuk, saját emlékmûvét építi. Mitõl fél a legjobban? - kérdi a pszichológus. Az emlékeim elvesztésétõl - válaszolja Cave. Dalai és exhibicinizmusa már lecsendesedtek. Most is jó, híveinek mindenképp, de szó mi szó, fiatalon õ is jobb volt, fõképp a zenéje. Arca múmiává torzult, mint az egykor szép nõké. Költõként kûzd az elmúlás ellen, mert zenészként már kihúnyt a tûz...
Azon túl, hogy az interjúhelyzetek megrendezettek, számos további fikciós elem is vegyül a filmbe, fõleg a plánozás és a narratíva esetében. A film vizuálisan nagyon izgalmas: homokszínû, sárgászöld és barna tónusú képeket látunk. Szellemes a képi elemekkel, belsõ keretekkel való kirakózás, a három képsíkban való szerkesztés
Azért mert nem értesz egy filmes nyelvet nem kell fikázni,másik dolog hogy Cave rajngó sem vagy...akor meg inek irsz ide?
Én még soha nem jöttem ki moziból... hát most igen. És nem csak mi, de sokan mások is. A többiek arcán is az unalmat, ledöbbentséget láttuk.
Szõrnyen vontatott, folyamatosan beszélõ, nem az életét bemutató, nem a kulissza titkokat bemutató film lett ez. Jól írták a kritikákban, hogy ez a film csak annak való, aki benne él ebben a világban, vagy rajongója Nick Cave-nek.
A kameramozgásokról: Szörnyen közeli képek; a lényeg a kép legszélén, abból szinte teljesen kilógva; szervezetlen kamera mozgások, mint ha egy-egy jelenet amatõr házi videó részlet lenne; Felvétel közbeni fókuszpont keresés, majd a fényerõ növelése, mert sötét volt elsõre. Hát ez nagyon mûvészi, mondhatom... Máskor inkább tartalmat, mondanivalót kellene beletenni.
Dráma és valóság keveredik a zenész és nemzetközi kultikon, Nick Cave életének egy elképzelt 24 óráját filmvászonra feszítõ filmben. A 97 perces dokumentumfilm meghökkentõen õszinte betekintést enged a mûvész életébe, és egészen intim portrét fest az általa végzett alkotófolyamatról, azt vizsgálva ezáltal, hogy mi tesz minket azzá, amik vagyunk. A lebilincselõ alkotás egyben a kreatív szellem változásra ösztökélõ erejének ünneplése is.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások