A sorozat ritkán látott alapossággal mutatja be, hogyan készülnek életünk legérdekesebb tárgyai. Epizódonként négy dolog tervezésének részleteivel ismerkedhetünk meg, sőt, a gyártáshoz használt gépeket, illetve a működőképesség ellenőrzésének módszereit is tanulmányozhatjuk. Marshall Brain, a műsor házigazdája nem mellesleg a How Stuff Works webhely alapítója, mely tárgyak és használati eszközök működési elveit és elkészítésük, tevezésük körülményeit tárja a kíváncsi közönség elé.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
roogdky niombahn
2012 júl. 10. - 23:35:01
Például most hangzott el egy méretes farokság:
Lehet, hogy az usákok a keményfémbetétes szerszámokra a "carbide" kifejezést használják (a wolframkarbid rövidítéseként) de kies hazánkban a "karbid" szó a kálciumkarbidot jelenti, ami durvára puha, és a karbidlámpába alkalmazzák a mai napig is a barlangászok. A megfelelõ fordítás a "vídia" lenne.
Nem feltétlenül. Egy építészmérnök barátom például azért használja az apjától örökölt rajzgépet, mert az egyedi terveknél több gondolata születik mellette mint a számítógépnél.
A fordítás meg az igazán dühítõ ezeknél a mûsoroknál. Nem csak pongyola hanem kifejezetten szar, összecsapott. Egyértelmûen elsõs nyelvszakos, semmilyen természettudományi ismerettel nem rendelkezõ bõõõõccsészjánykák fillérekért irkálnak hülyeségeket. Lektorra meg egy kanyit se költenek.
OFF
Ha valahol még használnak rajzgépet akkor azt kényszerbõl teszik nem pedig jó dolgukban. Magyarán nincs pénzük valamilyen CAD rendszer bevezetésére és licenszére.
Szomorú ha ez még mindig így van a 21. században. A rajzgép épp annyira elvúlt eszköz mára mint a logarléc, abakusz vagy akár az írógép.
ON
A sorozat amúgy jó, de sokszor figyelmen kívül hagyják a szakmai kifejezéseket ezért viszont nagyon pongyolának hat a fordítás pedig állítólag még lektorálják is.
A matematikát kivenném belõle, és akkor jó. :) Egyébként ha hiszed, ha nem, van ahol még alkalmaznak rajzgépet. Igaz, leginkább vázlatok készítéséhez, a születõ gondolat kiegészítésére.
A mérnöki (vagy mûszaki) tudomány a technológia alkalmazása emberi problémák megoldására. Az a hivatásos cselekvés, melynek során a képzelõerõt, az ítéletet és az intelligenciát alkalmazzák a tudományban, a matematikában és a gyakorlatban olyan objektumok és folyamatok tervezésére és kivitelezésére, amelyekre az emberiségnek szüksége lehet. A mérnöki tudományok mûvelõi a mérnökök.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások