A budapesti Szépművészeti Múzeum gyűjteménye különleges helyet foglal el az európai képtárak sorában. Az európai festészet történetét a késő-középkortól napjainkig bemutató tárlat magját az Esterházy-család hercegi gyűjteménye képezi. A film a Régi Képtár legszebb alkotásait mutatja be, többek között az itáliai reneszánsz nagy mestereinek, Raffaellónak és Leonardónak műveit, a velencei settecentót képviselő Tiepolo és Belotto egy-egy festményét vagy a krétai születésű spanyol El Greco alkotásait.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Szekerest csak azért hoztam ide (legyen ez "áporodott" szagú vagy nem), mert annak idején õ is felelõs beosztásban volt, és õ is ugyanúgy lejáratta magát és a hivatalát, mint ezek a szerencsétlenek, csak éppen akkor emlékeim szerint a baloldali média érdekes módon nem csámcsogott ekkora élvezettel az ittasan (le)szereplõ Imruson. A baloldalnak is lenne mit sepernie a saját portája elõtt, de ugyanúgy nem teszi meg, mint a jobboldal. A politikát pedig nem én vettem bele a topikba, nem én akarok görcsösen mindenben aktuálpolitikát találni, hogy kiélhessem a másik oldallal szembeni elvakultságomat. Palit nem ismerem, nem is akarom, nem vagyok se fideszes, se jobbikos, se semmilyen, szimplán jobboldali. De igazad van, kipolitizáltuk magunkat, ez a topik nem arra való.
Az lenne az igazi, ha a "mindíg" ügyre maga Pali figyelmeztetne.
Egyébként igazad van.
Tudod mit, jobban járok, ha inkább mindig te fogsz róla eszembe jutni.
A viccelõdés pedig ott lett elszúrva,
hogy Palika mégis valami funkcióban lenne vagy mi,
biztos, hogy nem fog éhbérért filmföliratokat szerkeszteni.
Amit Szekeres et-ról szintén el lehet mondani,
ráadásul még az õ idecitálása eléggé áporodott kontra-szagú.
De azt hiszem, kipolitizáltuk magunkat.
Palinak add át csókjaim.
Miért is keveredtem bele? Talán az MSZP-SZDSZ nem rakta be a cimbiket jó pozíciókba, mint a Fidesz? Egyébként ha már helyesírási hibák, akkor a "mindíg" helyesen úgy van, hogy "mindig". Paliról majd jusson eszedbe. :)))
Lássuk be, ebbe a tréfába belekeveredtél piszkosul.
Tán jobb lett volna bele se kezdened.
Igaz, én is fölöslegesen álltam neki.
De mit csináljak, ha helyesírási hibát látok,
mindíg Pali jut eszembe.
Egyébként a film 2002-es, most már csak azt lenne jó tudni, hogy mondjuk tavasszal vagy õsszel feliratozták. Akkor kiderülne, hogy talán nem Pali bátyánk cselekedte eme jót, mert már egy másik társaság osztogatta a jó zsíros pozíciókat a haveri körnek, nem a Fidesz. ;))
Ennél csak az lett volna szebb, ha mondjuk Szekeres Imrét kérik meg arra, hogy olvasson fel valamit. Bár emlékeim szerint õ néha még magyarul is nehezen boldogult.
Sok szép képet megmutattak a készítõk, hallhattunk azok történetérõl, mondanivalójáról (bár kétségtelen, hogy alig több mint 30 percbe viszonylag keveset lehet belesûríteni). Viszont az angol feliratozással nem voltam kibékülve. Elhangzott az egyik kép esetében az 1790-es évszám, erre a feliratban kiírták: 1970. Vagy pl. kimaradtak betûk bizonyos szavakból, így lett a "sermon" (prédikáció) szóból "semon". Ha már anno a minisztérium pénzt áldozott arra, hogy angol felirattal lássanak el egy ilyen filmet, akkor illett volna ellenõrizniük a végeredményt, nehogy efféle hibák benne maradjanak a szövegben (értelemzavaró jellegük mellett esetlegesen a külföldiekben sem keltenek túl kedvezõ benyomást a feliratozókról, a készítõkrõl, a csatornáról). Lehet, hogy éppenséggel senki nem hibás, mert elõfordulhatnak "sajtóhibák", de egy igényesnek tekinthetõ produkciónál azért illene ilyesmire odafigyelni.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások