Az ének iskolája a harmadik évaddal jelentkezik, az igazgatónő - Ördög Nóra és a tanárok - Szandi, Szulák Andrea, Caramel és Hajós András - pedig már izgatottan várják, vajon kik lesznek azok az ifjú tehetségek, akiknek ebben a tanévben foghatják majd a kezét mindenki kedvenc éneksulijában.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
1/10
RealFleepy
2016 ápr. 10. - 13:39:02
1/10
Hulladék.Egyáltalán nem értem miért kell gyerekekbõl sztárt csinálni ?
Bocsánat az OFF-ért, de itt tudom megkeresni Mikit:
Nem láttad a Margaret c. filmet? /Anna Paquin f.sz./
Milyen operarészlet hangzott el a film végén? Ismert a zenéje, de nem tudok rájönni. Köszönöm, ha megírnád.
Értesültem róla, hogy Juhos Zsófia nyerte a mûsort, visszanéztem az utolsó adás videóit és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a lány általa elõadott egyetlen szám Tóth Gabi Jöjj még c. dala volt Veres Mónika 'Nika' Voice-os elõadását pofátlanul leutánozva. Még csak arra sem vették a fáradtságot, hogy más gesztikulációkat, mimikákat gyakoroljanak be a számhoz, egy az egyben lenyúltak mindent amit lehetett Nika produkciójából. Horváth Alexandra vele ellentétben bravúrosan énekelt, tökéletes volt az összhang közte és Wolf Kati közt, le a kalappal.
Nem sajnálom a gyõzelmet Zsófiától, de ha már egyszer a teljesítményt is értékelték, akkor az elsõ helyezettnek Alexandrának kellett volna lennie.
Bár nem szeretem ezt a mûfajt, amikor gyerekeket sztárolnak, olyan produkciókra sarkallják õket, ami nem életkoruknak való - ámulok és bámulom ezeket a gyerekeket, hogy milyen tehetségesek, mi mindent ki lehet belõlük "taposni"
És elgondolkodom, hogy mi lenne, ha minden gyerek megkapná az odafigyelést, a személyes segítséget, idõt, pénzt, paripát.De az oktatásügyben maszatolás történik, felemésztik egymást a tanárok és a diákok, s a tehetségek elkallódnak, sõt, az sem derül ki, hogy ki miben tehetséges.Ezek a gyerekek énekben, mozgásban, küzdeni akarásban kiemelkedõek voltak.A végére megszerettem a mûsort, a tantestületet.
Hasonlóképp érzek. Már annyi énekes show mûsor van/volt, hogy már nagyon unom én is... Nem kötelezõ nézni, tudom, nem is nézem... Csak kicsit sajnálom, hogy értelmesebb mûsorok elõl elviszik a lehetõséget; ezt pedig beteszik vasárnap estére... 160 szavazattal 5/10-re áll, szóval ahogy látom, nem csak én látom így...
Hát éppen a körülményekkel van a baj! Vannak, akiknél soha nem derül ki, hogy milyen kiváló adottságaik vannak. Ha a családnak nincs támogató igénye, mert a tudást nem tartják értéknek,akkor vegetálnak fiatal korukban, mert a képesség az nem veleszületett, hanem sokat kell érte tenni, hogy kibontakozzon. Ha támogató, követelõ környezetre lelnek, akkor a csillagos ég a határ, mert nem gyengébbek másoktól.
Egyetértek az írottakkal, bár szerintem nem kellene ennyire általánosítanunk, õk is csak emberek, hogy mihez van affinitásuk, kedvük és lehetõségük azt saját maguk és a körülmények (származás) határozzák meg, így van ez nem csak az õ esetükben hanem bárki máséban is.
Az is lehet, hogy az ilyen jellegû mûsorokba õk nagyobb számban jelentkeznek, ez torzítja a statisztikát. Azért valljuk be, ez egy kitörési lehetõség számukra, de ha megnézzük, többük családja is zenélve keresi kenyerét, így egyszerûen a családi hagyományt igyekeznek folytatni. A Virtuózok-ban is sok volt a roma gyerek. Mondjuk megnéznék egy országos matematika versenyt, ott mit mutatna a statisztika. Azért az másféle erõbedobást igényel, mint az éneklés, a mozgás.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások