Cha-cha-cha

16 éven aluliak számára nem ajánlott magyar játékfilm, 81 perc, 1981

Értékelés:

63 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

63 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
21:10, csütörtök (július 04.)
M5
Az 1960-as években játszódó történet Gruber Ernő gimnazista magánéletét, ügyes-bajos dolgait mutatja be.

Stáblista

Szereplők

Gruber Ernő
Fekete Virág
Tánctanár
Bözsike, tánctanárnő
Gruber papa
Gruber mama
Gádor Fanni
Gál Slici
Zaturek Ibi

Alkotók

Játszási időpontok

Hozzászólások

Szerinted?
道の進展 okt. 07. 14:39:14 Előzmény Révész István
Érdekes, mintha azt olvasnám itt mindenhol, hogy a „szoci termék” filmek sokkal jobbak voltak, mint a maiak.
Zsuzsóka szept. 22. 23:57:27 Előzmény Kuttyánszkikutya
A rendező azért találta ki így ezt a képsort (szerintem), hogy a nézőt belehelyezze Gruber Ernő élményébe. Az általad leírt látvány az eredeti mozifilmben több másodpercig tartott. Gondolhatod, hogy 1982-ben milyen döbbenetet váltott ki a nézőkből (nem csak férfiakból, de nőkből is) ez a jelenet (ráadásul magyar filmben). Ez egy direkt eszköz volt a rendezőtől, amit azóta semmissé tettek azzal, hogy megkurtították a film ezen részét. Hátha fellelhető azokból az évekből egy riport valamelyik újságban (még nem volt internet), amiből kiderül, hogy Tallós Rita saját magát alakította-e a kritikus jelenetben. Amíg ilyet nem talál valaki, addig fogadjuk el azt, amit a művésznő több helyen is elmondott már: testdublőr játszotta a jelenetet. Én elhiszem neki. Érdekesség még, hogy ez az egyetlen mozifilmje.
10/10
luci87 júl. 07. 20:19:29 10/10 Előzmény Kuttyánszkikutya
Testdublőr volt.
4/10
MissAmerika júl. 07. 14:50:27 4/10
Na most ez tényleg egy 8 pontos film lenne?
Csak mert szerintem egy unalmas, éppen ezért egy nézhetetlen táncóra az egész, nyilván ötletes operatőri megoldásokkal és egy még cefetül jóképű Rudolf Péterrel... éppen ezért húzom fel négyesre! :D
Kuttyánszkikutya júl. 07. 13:37:57
Nem méltatom, sem nem elemzem, többen megtették, ..
Egyet nem értek:

Hogy lehetett, főleg abban az időben, hogy premier planban mutattak egy széttárt női "ölet" 😵 És valóban a Tallós Rita vagy testdublőr volt? 🤢Az nem derült ki ,mi értelme volt, mit csináltak ott a fiúk? Csak nézték, vagy sorban rámentek? 🤢Egy beteg, abnormális jelenet!🤢


3/10
Révész István 2023 nov. 02. - 22:08:18 3/10
Ez egy nagy f@s. Rohadt unalmas, nulla történet. Tipikus szoci termék. Csak azért kap 3 pontot, mert érdekes volt megnézni fiatalnak a színészeket.
10/10
luci87 2021 febr. 27. - 16:03:47 10/10
Büszke vagyok, mert 1-2 jelenet erejéig szerepel benne az unokatestvérem.Emlékszem a 80 as évek elején a nagybátyám levelet irt a hugának, anyunak, hogy filmforgatáson vesz részt a lánya.Sokáig csak a cimét tudtam a filmnek, nem is láttuk...Azota megnéztem egy párszor,és lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem nagyon tetszett a film.Lehet, hogy ma ismét megnézem..:)
10/10
lengyisz68 2014 máj. 14. - 15:29:05 10/10
Líraian groteszk film egy sérülékeny, gátlásos és álmodozó fiúról Gruber Ernõ gimnáziumi tanulóról.
A cselekmény színtere egy tánciskola, ahol mini drámák és komédiák zajlanak a rumba és a cha cha cha alap lépései közben. A hatvanas években járunk. Az unalmas iskolai órák után a fiúk cukros vízzel Elvis frizurát fésülve indultak a tánciskolai csörgésre, hogy nyugati eleganciával kápráztassák el a matrózblúzos "álmaik asszonyát"...
tortura 2014 jan. 28. - 17:29:31
Emlékszem erre a filmre, bár nagyon régen, nagyon fiatalon láttam. Talán ebben a filmben láttam elõször Rudolf Pétert, s nagyon megkedveltem. És ekkor utáltam meg örökre a ronda fogú Tallós Ritát, s ez azóta sem változott.
perry 2014 jan. 28. - 17:21:25
"„Cha-cha-cha, ez a feladat mára” szól a sláger a filmben és repkednek a matrózblúzok és a rakott szoknyák a fekete Május 1 ruhagyár öltönyök és a Tisza cipõgyár csukái.
Igen kérem a jól megcsinált filmek kora ez, és még csak 1981-t írunk és már készül a másik igazi sulis film amibõl kicsit már ízelítõt kapunk 1956-s év alulnézetébõl, de vissza a „Cha-cha-cha világába.
Gruber Ernõ világába ebbe a nehéz, áldott és gyûlöl,t kamasz világba ahol sem heroizmus , sem pedig nagy történések nincsenek, Ernõ csak úgy éli a mindennapjait.
Persze mást mond ez mára , mert a mai fiataloknak kultúrtörténet, nekem meg megélt valóság, bár már 30 évesen a tanítás részese voltam , de már nem olyan fiatal mint azok a a kamaszok akik sorsa rajzolódik ki méltó ökröseként a Pókfocinak Rózsa János filmjének.
Írhatnám azt is , hogy itt kérem: " a hatvanas évek szûk levegõje " az uralkodó de hát mirõl is szól a film, házibuliról, apa megtalált óvszerérõl, szerelemrõl ami iskolai, házibuliról, és össztáncról.
Gruber Ernõ kamasz világáról, lírai énjérõl és a versírásról, harcról és meglékelésérõl a kamaszkor legszebb nyarának lehetõségérõl ami rendszerint mindannyian vagy kihagyjuk vagy nagyon bejön.
Mert ezek a pillanatok keményítenek meg minket, így születnek konfliktusok szülõkkel, ábrándulunk ki az elsõ nagy viszonzatlan szerelembõl és így tovább.
Azt meg aztán mindannyian tudjuk , hogy Truffaut óta aki szakavatott rendezõje a kamasz léleknek,hogy ifjonti lelkek rezdülései hálás filmes témák.
A Cha-cha-cha nagy vívmánya az, az irónia ami belengi a filmet néha az az érzésem, hogy Cseh Tamás dalainak és Bereményi Géza szövegeinek képi megfogalmazását látom.
Látni Rudolf Pétert 20 évesen 16 évest alakítani nagyszerû élmény Hollósi Frigyes kabinet alakítását a tánctanár figurájában, ja és végül az elmúlt fiatalságom nosztalgiáját újra élni ez nekem a Cha-cha-cha.
Na, és persze a Hungária ami itt ugyan nem "jampi" érzést közvetít de mint filmzene telességgel teszi a dolgát.
Összes hozzászólás