6 kiváló brit krimi, amit most elcsíphetsz a Netflixen

Daniel Craig, Gillian Anderson és Jason Statham is nyakig merül a bűnben – a nézők legnagyobb örömére.

1. Torta (2004)

Daniel Craig már a 2006-os Casino Royale előtt is népszerű volt az akciókrimik kedvelőinek körében, hiszen

ő volt az egyik emblematikus főszereplő Matthew Vaughn 2004-es kultfilmjében, a Tortában,

amelyben Mr. X-et, az épp visszavonulni készülő, sikeres londoni kokaindílert alakította. De persze ahogy az már csak az efféle filmekben lenni szokott, a főhőst megkérik egy utolsó szívességre: le kell bonyolítania egy 2 millió angol font értékű ecstasy szállítmány eladását. Csakhogy a cuccot egy szerbiai drogbárótól lopták el, aki garantáltan golyót röpít a fejébe, ha eladja az árut – de ugyanezt a csúfos véget lebegteti meg a londoni alvilág feje is, ha Mr. X nem ad túl a drogon, így máris kész az izgalmas kutyaszorító. A filmben olyan nagy  sztárok szerepeltek Craig mellett, mint Michael Gambon, Tom Hardy és Sienna Miller.

A film, ami James Bondot csinált Daniel Craigből - Torta

Barbara Broccoli, a James Bond-filmek örökös producere jött, látta a Torta című brit gengszterfilmet, és már tudta is, ki legyen a következő 007-es ügynök. Ez ilyen egyszerű!

Tovább

 

2. Személyi védelem (2019)

A Prometheus sztárja, Noomi Rapace egy olyan zsoldost alakít ebben a filmben, akit egy bányászati konszern örökösnőjének védelmére bérelnek fel – és nem is marad munka nélkül, mivel a nő hazugságok hálójába, sőt, egy igen messzire nyúló összeesküvés kellős közepébe keveredett. A Személyi védelem ráadásul nemcsak egy energikus, izgalmas thriller, de a látottak

annak a valóságban is létező női testőrnek a tapasztalatain alapulnak, aki a brit királyi család tagjait is védte!

 

3. Beugrottam (2022)

Ebben a Babak Anvari által írt és rendezett, izgalmas brit krimiben egy Toby nevű, kifejezetten a gazdagok házait telepingáló graffitiművész súlyos titokra bukkan egy rejtett pincében, és olyan események láncolatát indítja el, ami komoly veszélybe sodorja szeretteit. Az egyetlen másodperc szünetet sem engedélyező, fordulatos sztori folyamatosan fenntartja a néző figyelemét. Anvari a legjobbat hozza ki a szereplőgárdából, az alakítások közül viszont még így is

toronymagasan kiemelkedik a Downton Abbey tévésorozat sztárja, Hugh Bonneville,

aki a tőle megszokott, vidám és barátságos karakterektől teljesen eltávolodva ezúttal egy igazán félelmetes gonosztevőt játszik. Szürke őszi estéken keresve sem találhatunk ennél jobb filmet!

 

4. Fortune-hadművelet: A nagy átverés (2023)

Az egyszerre izgalmas és fordulatos, ugyanakkor sírva röhögős krimi-vígjátékok királya, Guy Ritchie tavaly az egyik kedvenc színészével, Jason Stathammel, a Ravasz, az agy... és a Blöff sztárjával forgatott le

egy James Bond-filmnek is beillő, izgalmas krimit, a főszerepben egy brit szuperkémmel.

Orson Fortune-nak, „a kopasz 007-esnek” ezúttal egy rossz kezekbe került, veszélyes fegyvert kell visszaszereznie, és közben meg kell akadályoznia, hogy az eszköz Greg Simmonds, a milliárdos fegyvernepper (Hugh Grant) kezébe kerüljön. És bár Fortune a legprofibb a szakmájában, az akció sikere érdekében vonakodva ugyan, de társulnia kell a kémvilág legjobbjaival (Aubrey Plaza, Cary Elwes, Bugzy Malone), valamint Hollywood legnagyobb filmsztárjával, Danny Francescóval (Josh Hartnett), mivel ő a célpont, Greg Simmonds kedvenc színésze...

 

5. Interjú a herceggel (2024)

A Netflix egyik legnépszerűbb idei filmje, a Gillian Andersonnal, Billie Piperrel és Rufus Sewell-lel a főszerepben leforgatott Scoop (nálunk Interjú a herceggel címen található meg a streaming platformon) azokat a valóban megtörtént, botrányos eseményeket követi nyomon, amelyek a brit András herceg (a filmben: Rufus Sewell) Jeffrey Epsteinhez fűződő barátságáról szóló híres -hírhedt interjújához vezettek. Mint ismeretes, Jeffrey Epsteint, a híres amerikai milliárdos üzletembert pedofília és szexkereskedelem miatt ítélték el, de a 2019-ben felakasztotta magát a börtönben. Ennek a szövevényes ügynek volt egyik mellékszála az, hogy kiderült:

András yorki herceg, a néhai II. Erzsébet királynő kedvenc fia a szexragadozó Epstein jó barátja volt.

Sőt, több alkalommal is a milliárdos magánszigetén vendégeskedett, ahol a vád szerint szervezett keretek között folyt a fiatalkorú lányok prostitúcióra kényszerítése. Bár András herceg szála az ügyben végül peren kívül egyezséggel végződött, nem kevés kínos pillanatot szerzett a brit királyi udvar számára. Különösen bizarr volt az a tévéinterjú, aminek az eredeti célja a tűzoltás volt, de teljes PR-katasztrófa lett a vége – ennek az elkészítési körülményeiről szól a Netflix izgalmas filmje.

 

6. Úriemberek (2024)

2019-ben Guy Ritchie a sokadik csavaros krimi-vígjátékaként leforgatta az Úriembereket, olyan sztárokkal a főszerepben, mint Matthew McConaughey, Hugh Grant és Colin Farrell. A végeredmény akkorát ütött, hogy idén a rendező-fenegyerek kibővítette az Úriemberek franchise-t, ezúttal egy tévésorozattal, olyan nagy nevekkel, mint Vinnie Jones és Giancarlo Esposito.

De akkor most folytatásról vagy előzményszériáról van-e szó? A megfejtés: egyik sem.

A Netflix Top10-es listáját szinte már a megjelenése napján leuraló sorozat ugyanabban a világban játszódik, mint a film, de már egy másik történet, és más szereplők állnak a fókuszban. De persze itt is egy angliai fűtermelő birodalomról van szó, ami lényegében ugyanaz a fűtermelő birodalom, mint amit a filmben láthattunk. Még a PORT.hu kritikusa sem talált benne semmi kivetni valót, úgyhogy ha rajongsz a brit krimikért, ha nem, ezt a sorozatot (és az alapfilmet) egyszerűen muszáj megnézned!

Úriemberek - Guy Ritchie pazar gengsztersorozatot hozott a Netflixre

Guy Ritchie azonos című filmje alapján - de nem annak történetéből - rendezett a Netflix számára sorozatot, és az Úriemberek nem okoz csalódást: pörgős, izgalmas, és ami a legfontosabb, fantasztikus karakterek egész sorát hozza!

Tovább

(via Collider)