2005 nyarán 33 fő indult Budapestről az 1300 km-re lévő erőműhez. Jóllehet a tragédiát követő húsz esztendőben a szakemberek számtalan tudományos mérést, kutatást végeztek Csernobil térségében, mégis a Magyar Nukleáris Társaság által szervezett csoport volt az első a világon, aki nyilvánossá tette expedíciójának minden mozzanatát. Céljuk az volt, hogy tapasztalatot szerezzenek az erőműről, a környezetéről, a szarkofág állapotáról, tudományos méréseik eredményét pedig hiteles módon kívánták dokumentálni. A mérhető eredményeken túl különösen az volt érdekes számukra, hogy megfigyelhették a tragédia árnyékában élő emberek mindennapjait is.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
feketevipera
2011 ápr. 28. - 18:56:15
Kicsit rövid a film, talán egy hosszabb alkotást is megérdemelt volna a téma. Egyébként azt így is láttuk, hogy a természet legyõzhetetlen, és regenerálódik még ilyen katasztrófák után is. Egyedül azt sajnáltam, hogy az emberek mindennapjairól tudunk meg belõle kevesebbet, pedig érdemes lett volna megszólaltatni néhányat, hogy hogyan élték túl pl. Pripjaty kiürítését stb. stb.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások