Nagy-Britanniát évszázadokon át a haditengerészet tette a világ legjelentősebb világhatalmává. A haditengerészet hatása azonban messze túlmutat a világtengereken folytatott csatákon. Ez a sorozat arról szól, hogy a Királyi Haditengerészet hogyan alakított Nagy-Britannia politikáját, kultúráját és gazdaságát, miközben otthagyta névjegyét mindenen, a földrészektől kezdve a demokráciáig, de még az ország identitásáig is. Csúcspontján a haditengerészet volt az a hajtóerő, amely meghúzódott annak a kereskedelmi és értékrendszernek az elterjesztésében, amely mindörökre megváltoztatta a világot. Aztán minden elveszett. A modern hadiflottához kizárólagos bejutással rendelkező szenvedélyes történész és tengerész, Dan Snow most elmeséli a brit történelem epikus történetét Britannia legnagyobb intézményén keresztül. Óceánokon és a világon átkelve Dan Snow ismét romantikával telíti Britannia hajós múltját, és közben izgalmas képet fest az állandó tengeri ütközetek mögött húzódó merész törekvésekről és rejtett emberi történetekről.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
A Hét tenger kifejezés a középkori tengerészek és írók között a 7 tengerre vonatkozik az akkori ismert világon:
Adriai, Arab, Fekete, Földközi, Kaszpi, Perzsa- és Vörös-tenger.
Ez a kifejezés már ismert volt az ókori görög civilizációban, a római birodalomban, még a sumerek világában is megjelent. Az amerikai kontinens felfedezése és a további kutatások után nem használták tovább a kifejezést.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások