A Mars felszíne fagyott, barátságtalan pusztaság. A bolygón porviharok dúlnak. A hőmérséklet mínusz 250 fok. A vörös bolygó nem olyan helynek tűnik, ahol azt várhatnánk, hogy vízre vagy bármilyen életre utaló jelre bukkanunk. Vajon megtalálhatók-e az élethez szükséges alapelemek ebben a sivár környezetben? A Phoenix robot, ami a víz nyomait kutatja a Marson választ ad erre a kérdésre. A Discovery Science sorozata a Phoenix útjának nehézségekkel teli történetét mutatja be. A Delta II űrrepülőgép vitte ki a világűrbe a Phoenix-szondát, ahonnan 680 millió kilométert kellett megtennie végső céljáig, a marsi sarkvidékig. Vajon sikerül-e a kockázatos leszállás a Mars légkörében? Céljuk, hogy az életre utaló jeleket kutassanak fel. Ha a küldetés sikerrel jár, a Phoenix megdönthetetlen bizonyítékot szolgáltathat arról, hogy van víz a bolygón, és megváltoztathja magáról az életről alkotott képünket is.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások