A hallgatók kifejthetik véleményüket közéleti kérdésekről, de éppen annak érdekében, hogy a beszélgetések, viták ne csak általánosak, hanem konkrétak is lehessenek, egy ideje már megszólalnak a műsorban "hivatásos" riportalanyok is, nemegyszer a hallgatók kérdéseire, kritikáira is reagálva. A Megbeszéljük legjellemzőbb sajátossága a váratlanság: az, hogy nem tudni, ki szólal meg, és mit akar mondani. Ez tartja igazán ébren a közönség és a műsorvezető érdeklődését.
Ami pedig a műsorvezetőt, Bolgár Györgyöt illeti, 1968 óta rádiózik, de rendszeresen újságcikkeket, verseket, regényeket is ír, hetente pedig az ATV Újságíróklubjában is feltűnik.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
oxális
2015 jún. 04. - 19:19:28
2 csoport van. Az egyik 16.30-17.30-ig, a másik 17.30-20.30-ig.
Elevenen élnek bennem a gyerkori/ifjúkori élmények, és tudom, hogy a tévedések/tévesztések teremtettek olyan helyzetek, melyek az adott közösségben a dominancia hierarchia felülírása/fenntartása/megerõsítése/fokozása érdekében a pillanatnyi direkt reakciókat eredményeztek.
" Baszki hogy lehetsz ilyen hülye??? HAHAHA...."
Ez igazán érdekes, és elgondolkoztató:
"Guy Claxton brit oktatási szakértõ és pszichológus egy tanulmányában. Állítása szerint, a radírozás csak arra jó, hogy a gyerekek szégyelljék magukat a hibáik miatt, és megpróbálják azokat nyomtalanul eltüntetni. Az iskolának viszont arra kellene tanítania a kicsiket, hogy a hibákat nem eltüntetni kell, hanem elemezni, kijavítani, és tanulni belõlük.
Ahelyett, hogy a gyerekeket megszégyenítjük, mert elsõre nem a jó választ írták be a munkafüzetükbe, inkább érdekessé kellene tenni számukra azt, ahogyan megszületik a helyes válasz – ebbõl sokkal többet tanulnak, mintha kiradírozzák a hibát, és úgy tesznek, mintha meg sem történt volna.
Késõbb se lohol nyakadban egy tanár....
Azt is idejében meg kellene tanítani a kicsiknek, hogy az életben senki nem fogja õket piros tollal követni, hogy belejavítson a munkájukba: ehelyett más jelekbõl kell kikövetkeztetniük, hogy jól cselekedtek-e, és máshogyan kell megtalálniuk az utat a hibáik helyrehozásához."
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások