Az MMA Fotó- és Filmművészeti Tagozatán belül működő Szőts István Mozgókép Műhely 2012-től szervezi 52 perces portréfilmek és "In memoriam" összeállítások készítését művészekről, az MMA akadémikusairól, illetve néhai tagjairól. Az elkészült portrék közül eddig már több mint félszáz alkotást mutatott be a köztelevízió, valamint az így bemutatott filmekkel később a tagozat Akadémikusportrék című vetítéssorozatában is találkozhat a közönség a Pesti Vigadóban.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
A Kiss János portréfilmben még egy kicsit több táncot szívesen néztem volna, főleg egy ilyen filmben, ahol ennyire kiváló művészekről és társulatról van szó. Bár... a Győri Balettből 52 perc sem lett volna elég... Mindenesetre léleképítő volt végignézni/hallgatni Kis János töretlen szakmai életútját, ahol a kezdeti elszántság és küzdeni/dolgozni tudás, a társulat iránti elkötelezettség és hűség egy életen át kitartott. Szép volt...
Szo sincsen elhamarkodottsagrol, csak kicsit helyre kell tenni, aki egyreszt "magyarellenes libsi "zik itt alattam, masreszt -szerinte- "valoban hatalmasat alkoto"zik valakirol, akinek munkassagat valszeg nem vagy alig ismeri es valszeg azert irt be rola, hogy a fiat lelibsizhesse. Apak es fiuk-tempo, csak ezesetben forditva mint maskor. Ja, hogy azért mentek a foximaxira, hogy kibekkelhessek a parttagsagot. Tudjuk, 1990 ota se szeri se szama azoknak, akik 1990 elott belulrol bontottak a "rencert". GGy eletrajza elolvashato wikipedian.
Ne ítélj elhamarkodottan. Személyesen nem ismerem Gulyás Gyula életrajzát, de sokakat ismerek, akik azért mentek a foximaxira, hogy kibekkelhessék azt, hogy be kelljen lépniük a pártba.
Ha ilyen nagyra tartja Gulyas Gyulat es ilyen Aczelosan, pardon: acelosan leszolja a fiat, akkor bizonyara nem zavarja, hogy a papa (Gyula) a hetvenes evekben -biztos, ami biztos- a foximaxinak becezett, "bolsi" kaderkepzo Marxista-Leninista Egyetemet is elvegezte. Biztosan a rendszert bontotta mar akkor is ezzel.
Ma végre megtudtam, hogy ki tervezte azokat az emberi tartózkodásra alkalmatlan épületeket, amiket kénytelen voltam évtizedeken át elviselni. Talán Callmeyer Ferenc sem büszke rájuk, hiszen a portréfilmben össze vissza mutogatnak részleteket, mintha attól tartanának, hogy a nézők felismerik, mit követtek el ellenük az hajdani "modern" építészeti látvány majmolásával. Ezek a szerelt építmények híján vannak minden hőszigetelésnek, az ezt ellensúlyozó energiapazarló gépészet viszont kimaradt belőlük.
Egy firkáló - Kovács Péter festő-grafikus portréja;
valóban firkálásnak tűnik és észre sem vesszük hogy remekművek keletkeznek.
(Néhány egyszerűbb technikát én is alkalmazok unokáim készségeinek fejlesztésére - persze csak alapszinten.)
Iskolákban az alsóbb tagozatokon tanítanám - játékos formában.)
A szeptember 22-i adásban bemutatott Gulyás Gyula filmrendező valóban hatalmasat alkotott a magyar filmgyártásban.
Nagy kár, hogy fia - Gulyás Márton - már csak magyarellenes libsi balhéiról ismert a magyar társadalomban
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások