A dokumentumfilmben pozitív példát láthatunk arra, milyen az, amikor az egészségügy halad a korral, és a mindennapos klinikai gyakorlatba átültetik az orvostudományi kutatások legfrisebb vívmányait. Vajon mi az eredménye annak, amikor csúcstechnikát alkalmazó orvosi osztályokon emberileg is forradalmian új, a nyugati orvoslában ritka, holisztikus szemlélettel közelítenek a betegekhez? A tüdőrákkal diagnosztizált Dana Reeve férje halála után döntött úgy, hogy megismerteti a nézőket az orvosegyetemek, a kórházak, a kutatóintézetek és a magánrendelők világával. Az orvostudomány eredményei azonban - a kutató orvosok saját bevallása alapján is - nem sokat érnének, ha közben nem vennék figyelembe a beteg kulturális, életmódbeli s egyéb körülményeit, hiszen, mint vallják: a beteg ember hozzáállása a saját gyógyulásának kulcsa.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
lacibaa
2008 jún. 12. - 19:31:34
10/10
Na! Végre!! Az orvostudomány is kezdi kapisgálni az elme és a test kapcsolatát.
Ebben az (I.) részben az orvostudomány felvonultatta az agykontroll, reiki, nlp, pszichotronika, pozitiv gondolkodás, a most hatalma által már régen ismert tényeket. Azaz az elménkkel hatunk a testünkre. Persze úgy állítva be, mint aki most fedezte fel a spanyolviaszt. Persze, van, akinek ez kell. Azért a szekptikusoknak ez a film egy nagy pofon.
üdv lacibá
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások