Paul Watson: kalóz vagy hős?

12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott francia dokumentumfilm, 49 perc

Még nincs szavazat!

Légy te az első!

Még nincs szavazat!

Légy te az első!
A Greenpeace talán a világ legismertebb környezetvédelmi szervezete. Tagjai a szélsőséges megnyilvánulásoktól sem visszariadva harcolnak a környezetszennyezés és az élővilág pusztítása ellen. Megpróbálják például a bálnavadászatot, a túlzott mértékű halászatot, és a fókák tömeges legyilkolását megakadályozni. Útjukat tönkretett halászhálók és megrongált bálnavadászhajók szegélyezik. Paul Watsont - a mozgalom egyik alapító tagját - több ország, például Japán és a Faeröer-szigetek rendőrsége is öko-terroristaként tartja számon. Döntsék el Önök: filmünk főszereplője kalóz, vagy hős?

Hozzászólások

Szerinted?
Toma001 2012 máj. 24. - 09:05:42
Paul Watson valóban a Greenpeace alapító tagja volt, azonban már az elsõ pár akció után különvált a szervezettõl. Egyik kanadai fókavadászat elleni akciónál Paulnak nem tetszett, hogy a Greenpeace csak áll transzparensekkel és fest a hajó oldalára, ahelyett, hogy fizikailag akadályozná meg a fókavadászatot. Paul nem bírta ezt nézni, és fizikai konfliktusba került a fókavadászokkal. A Greenpeace-nek nem tetszett Paul viselkedése, ugyanis a GP egyik alapelve az erõszakmentesség. Paul Watson aztán 1977-ben kilépett a Greenpeace-bõl, és még ugyanebben az évben létrehozta a Sea Shepherd tengervédelmi szervezetet. A Sea Shepherd célja, hogy valóban felveszi a harcot a tengerek kifosztóival, nem riadnak el attól sem, hogy bálnavadászhajókat süllyesszenek el a kikötõkben.
A Greenpeace ilyen akciókban nem vesz részt, maradnak az erõszakmentesség elve mellett kiállva. Ez a film a Sea Shepherd tevékenységét mutatja be.