Műsorunk egy francia filozófus, aktivista és misztikus, Simone Weil (1909?1943) történetét mutatja be. Túlságosan is rövid életének legnagyobb részét azzal töltötte, hogy felemelje szavát a társadalmilag és politikailag hátrányos helyzetűek jogainak védelmében. Julia Haslett filmrendező próbálja megérteni Simone Weilt, s ez szembesíti a morális felelősség kérdéseivel mind saját családjában, mind tágabb környezetében, a XXI. század Amerikájában. Weil írásait és tanításait használva saját tapasztalatainak kereteként Haslett megalkotja egy rendkívül fiatal nő filmes portréját, aki eldöntötte, hogy meggyőződése szerint fog cselekedni, s ezzel bebizonyította, hogy a tudatos élet egy mindannyiunk számára megfontolásra érdemes utazás.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
Ford Mustang
2011 okt. 16. - 02:52:21
Simone Weil (1909. február 3., Párizs - '43. augusztus 24. Ashford (Kent); nevét Simone Weill formában is ismerjük) francia aktivista, filozófus és misztikus volt.
Simone Weil nagyvárosi zsidó családban nõtt fel Párizsban, testvére André elismert matematikus lett. A líceumban Alain tanítványa volt. Az École Normale Supérieure-ben tanult filozófiát, azután ('31-ben) középiskolai tanár lett a francia Provence-ban. Ezekben az években – egy ideig a Renault gyár munkásaként dolgozott – és a spanyol polgárháborúban való rövid részvételéig (ahol az Anarcho-Szindikalisták oldalán harcolt) politikailag aktív volt. '36-tól vallási kérdéseket helyezett elõtérbe. A katolicizmushoz közeledett, és alkalomadtán, röviddel halála elõtt megkeresztelkedett, ha nem is egy pap által, de legalább barátnõjétõl. Egész életében sokszor elviselhetetlenségig fokozódó fejfájástól szenvedett. Franciaország német megszállása miatt elõször Marseille-be, '42-ben az USA-ba, végül Angliába menekült, ahol Charles de Gaulle felszabadítási frontjának tagja lett. Szívelégtelenség és tuberkulózis okozta a halálát, miután maga is gyakorlatilag halálvágyó volt. Majdnem minden mûvét halála után adták ki, többek között az Albert Camus által kiadott Espoir könyvsorozatot.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások