Találkozás Simone Weillel

Bakancslistához adom
An Encounter with Simone Weil
amerikai ismeretterjesztő film, 2010

Értékelés:

1 szavazatból
Szerinted?

Műsorunk egy francia filozófus, aktivista és misztikus, Simone Weil (1909?1943) történetét mutatja be. Túlságosan is rövid életének legnagyobb részét azzal töltötte, hogy felemelje szavát a társadalmilag és politikailag hátrányos helyzetűek jogainak védelmében. Julia Haslett filmrendező próbálja megérteni Simone Weilt, s ez szembesíti a morális felelősség kérdéseivel mind saját családjában, mind tágabb környezetében, a XXI. század Amerikájában. Weil írásait és tanításait használva saját tapasztalatainak kereteként Haslett megalkotja egy rendkívül fiatal nő filmes portréját, aki eldöntötte, hogy meggyőződése szerint fog cselekedni, s ezzel bebizonyította, hogy a tudatos élet egy mindannyiunk számára megfontolásra érdemes utazás.

Stáblista:

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
Ford Mustang 2011 okt. 16. - 02:52:21
Simone Weil (1909. február 3., Párizs - '43. augusztus 24. Ashford (Kent); nevét Simone Weill formában is ismerjük) francia aktivista, filozófus és misztikus volt.
Simone Weil nagyvárosi zsidó családban nõtt fel Párizsban, testvére André elismert matematikus lett. A líceumban Alain tanítványa volt. Az École Normale Supérieure-ben tanult filozófiát, azután ('31-ben) középiskolai tanár lett a francia Provence-ban. Ezekben az években – egy ideig a Renault gyár munkásaként dolgozott – és a spanyol polgárháborúban való rövid részvételéig (ahol az Anarcho-Szindikalisták oldalán harcolt) politikailag aktív volt. '36-tól vallási kérdéseket helyezett elõtérbe. A katolicizmushoz közeledett, és alkalomadtán, röviddel halála elõtt megkeresztelkedett, ha nem is egy pap által, de legalább barátnõjétõl. Egész életében sokszor elviselhetetlenségig fokozódó fejfájástól szenvedett. Franciaország német megszállása miatt elõször Marseille-be, '42-ben az USA-ba, végül Angliába menekült, ahol Charles de Gaulle felszabadítási frontjának tagja lett. Szívelégtelenség és tuberkulózis okozta a halálát, miután maga is gyakorlatilag halálvágyó volt. Majdnem minden mûvét halála után adták ki, többek között az Albert Camus által kiadott Espoir könyvsorozatot.