Teréz anya - családi nevén Agnes Gonxha Bejaxhin - 1910. augusztus 27-én született Skopjében, a mai Macedóniában. A Teréz nevet a Loreto rend missziós nővérei közé belépésekor vette föl az indiai Kalkuttában. Először a bengáliai részleg egyik iskoláját vezette. 1946-ban "hívást kapott a hivatáson belül". Megfogadta, hogy a "szegények legszegényebbjeit" fogja szolgálni, azokat az embereket, akiket szó szerint hagynak az utcán meghalni. Alázatosan és engedelmesen az engedélyek megérkezése után 1948-ban elhagyta a kolostort a Kalkutta nyomornegyedébe költözött. Iskolát, majd otthont nyitott, ahol a súlyos beteg emberek békében és tisztességben halhattak meg. Szolgálta a leprásokat, AIDS betegeket és mindenkit, akikről elfelejtkeztek és akiket magukra hagytak. 1950-ben megalapította a Szeretet Misszionáriusai római katolikus rendet. 1979-ben Nobel-díjat kapott. A film születésének 100. évfordulójára készült, s érzékletesen mutatja be, hogy melyek voltak azok a hatások, melyek Teréz anyát a szegények szolgálójává tették.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Amúgy nekem nagy csalódás volt a film...
Sztem elég lényegtelen dolgokat emel ki, pár levelet a szüleivel stb.
Sokat, és elég közhelyesen beszél a szeretetrõl, humánumról és feleslegesen játszat újra szintén közhelyszámba menõ jeleneteket 2 színésznõvel.
Én Pasolini indulattól, szenvedélytõl teli filmjeire szavazok a vallási trükkfilmekkel szemben.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások