A Trezor című történelmi thriller _ amelyet megtörtént események ihlettek _ 1956 novemberében, napokkal a szabadságharc bukása után játszódik a belügyminisztérium földalatti trezorjában. Az alaphelyzet hihetetlen, de igaz: a szabadságharcot vérbe fojtó, újraszerveződő belügyesek '56 novemberében azzal a kínos helyzettel szembesülnek, hogy képtelenek behatolni saját trezorjukba, ahol a bizalmas, személyes anyagokat őrzik. A speciális trezorkulcsok a forradalom zűrzavarában elvesztek, a trezorajtó pedig olyannyira bombabiztos, hogy a kézigránátnak sem enged. Pedig az épületet felügyelő orosz katonák sok mindennel próbálkoznak. Végül rendőrök kihoznak a börtönből egy hajdani bankrablót, akinek egyszer már sikerült feltörnie ezt a trezort. A fegyenc azonban egész mást talál a feltáruló trezorajtó mögött, mint amire számított, és onnantól egy izgalmas, fordulatos játszma veszi kezdetét, ahol senki és semmi nem az, aminek látszik.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Ennyit ér a Portnak egy remekbe szabott magyar film? Kőszegi Ákos neve oda sem fért már a stáblistára, holott aligha lehet erősebb mellékszerepet elképzelni?
Ennek a filmnek csak az a szerencséje, hogy a Lajkó cigányt néztem előtte, kibírom-e hogyan megy az űrbe. Az nem sikerült, ezt legalább végignéztem.
SPOILER
Thrillert helyett egy 56-os politikai fikció és ideológiai tartalmú dráma keverékét kaptam, egyetlen izgalmasabb résszel, amikor az ávó megkísérli áttörni a Gresham palota pincéjének a falát. A trezor jelenet olyan, mintha egy 56-os ideológiai okításon lennénk, illetve jópár szarvashibát tartalmaz, ezeket az előttem szólók részben leírták. Több szót nem érdemes vesztegetni rá. Bízom abban, hogy magyar rendezőtől ennél élethűbb és szórakoztatóbb moziélmény is lesz a közeljövőben.
SPOILER LEHET: Amikor bontják Angerék a falat, miért akarták a belső falat teljesen lebontani? Simán hozzáfértek volna már a külsőhöz is, amit Shererék törtek be... SPOILER ENDS
Tele van hibákkal a film. De a legdurvább, amikor a zongorista berohan a BM-be, ott még négyen vannak. Majd amikor a lépcsőhöz érnek, odaszól a többieknek, hogy erre gyertek, de a következő pillanatban már csak egyedül zárkózik be a trezorba. Hova tűntek a többiek?
..és a karácsonyi ajándékod hogy tetszett?
Gondolom még nem derítetted ki, mit kaptál, mert azóta is azon agyalsz, miért nem szimmetrikusak a díszítések a csomagolópapíron...
Tényleg azért regisztráltál, hogy ennyi ostobaságot ideböffents, pubika?
Imádom, amikor egy ilyen kisjátékfilmet 10/10-re értékelnek. ;)
Ilyenkor válik érthetővé, hogy miért nem gondolkodik az író, miért nem gondolkodik a producer, miért nem gondolkodik, aki ad rá 120 milliót, miért nem gondolkodik senki a stábból... Minek: a néző sem gondolkodik (pont úgy nem, mint a ruszkik, akik lövik a páncélajtót), jó lesz ez nekik. Ennyi. ;)
Nyilvánvalóan az odakanyarított történet így fölösleges (köröket fut), ezt maga az író meg is mutatja elég korán, aztán röhög a nézőn, hogy bevették-e mégis, hát, úgy néz ki, bevették - szóval nem is maradt semmi, ami miatt érdemes lenne a filmről beszélni. (Komolyan, van valaki, aki a 10/10-esek közül érti, hogy mi a francról is szól ez a film? Ha nem, akkor nincs miről beszélni, ha meg igen, mi a nagy büdös francért adott 10/10-et! Sajnos, ez a 2 dolog nem fér meg egymás mellett.)
Hogy miért thriller, azt megmondja wiki (nem, nem a film wiki adatlapja): A thriller elsősorban filmes műfaj, neve az angol „thrill” szóból jön, ami borzongást jelent. Ennek megfelelően az ismeretlentől való félelmet, ezt az archetipikus élményt idézi fel, mely az ősidőktől kezdve hat az emberre. Többnyire igaz a műfaj szereplőire, hogy megéreznek egy bizonyos bajt, ami fenyegeti őket, de sokáig nem szembesülnek azzal – ahogy a néző sem –, ezzel jön létre a kívánt feszültség, izgalom a nézőben.
Én egyszer tényleg izgultam: vajon egy megbilincselt lakatos (aki a börtönben elektroműszerész is), vajon ki tud-e nyitni egy sima bilincset?
Valahogy a film plakátján többet lehet agyalni, mint a filmen (félreértés ne essék, ez sem pozitívum):
Mit keres rajta Hámori Gabriella neve? (Volt még hely.)
A titkokat nem lehet elzárni - Tényleg ez a mondat a film igazi lényege? ;)
Mondjuk, ehhez pont passzol, hogy a trezor ajtaja nyitva van. (Érti a gondolatsort: ha nem lehet elzárni, akkor az ajtó legyen... nyitva.)
Aztán ott a 3 alak, nagyon furán egymásra montázsolva, és a kedvencem: Tasnádi szmokingjának szivarzsebe - JOBB oldalon. Szóval megtükrözték a fotóját, valamiért. Így lett a balkezes Bencéből jobbkezes. És Scherer fotóját is, mert ő meg jobbkezes, de a plakáton balkezes lett. Anger? Anger nincs megtükrözve. ;)
Ez egy kimondottan jó film. Jók benne a párbeszédek, a szereplők, a színészek, a történet. Jó látni hogy egyre jobb filmek készülnek itt hazánkban is. Nem is akarom nagyon túlspilázni a mondandómat, tetszett. 10 pont. Aki még nem látta, nézze meg! Érdemes.:)
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások