Úton a halállal

Bakancslistához adom
magyar portréfilm, 110 perc, 1996

Értékelés:

17 szavazatból
Szerinted?

Polcz Alaine azon kevesek egyike, aki Magyarországon a halálkultúra hiányára mutattak rá. Gyakorló pszichológusként írásaiban és könyveiben a haldokló beteggel való törődést, a halál elfogadását előkészítő terápiás munkát, valamint a halál utáni gyászmunka elvégzését helyezi fókuszba. 1944-45-ben a magyar háborús fronton, német és orosz megszállás alatt, a teljes kiszolgáltatottságban megélt szenvedések után valami titokzatos erő tartotta meg. Megfogalmazhatatlan, közvetlen viszony - természetesség - kötötte a halál, a pusztulás, a szenvedés legborzalmasabb élményeihez. Egyszerre volt túlélő és haldokló katonákat ápoló nővér. A második világháború utáni évek meghatározó pontja volt találkozása Mészöly Miklóssal, aki második férje lett. Kettejük családi és baráti kapcsolatrendszere a magyar szellemi élet egyik meghatározó szegmensévé vált. A vállalt sorsközösség - a diktatúra időszakában - egy intenzív, koherens művészi aurát hozott létre, amely autonóm módon őrizte meg a szellemi elődök, valamint a baráti körhöz tartozó írók, költők, festők egyedi minőségét.

Egyéb epizódok:

Stáblista:

Hozzászólások

Szerinted?
10/10
Tamara András 2015 jan. 09. - 16:50:47 10/10
Nagyon szivesen újranézném ,sokat tanulhat belõle az ember,de sajnos nem áll módomban beszerezni,nem tudna esetleg valaki ajánlani egy oldalt vagy linket ahol megnézhetném ?:) Elõre is köszönöm.
10/10
taki 2007 nov. 01. - 15:28:56 10/10
Köszönöm, mélyen érintett.
Az én Andrásom, a Thomka 8 esztendeig volt fekvõ. Elengedtem, pedig piszok nehéz volt - van, most is.
Erzsi
perry 2007 máj. 15. - 08:01:56
Sikerült megnéznem egy rövidfilm szemlén , nagyon erõs hatást gyakorolt rám, gondolatiságában és különös, szokatlan témájával.