Sokan azt gondolják, hogy videojátékokkal elsősorban az amerikai és a japán gyerekek játszanak. Nem így van: évente kizárólag az európai videojáték-piac már mobiltelefonok és személyi számítógépek nélkül is 95 millió eddig eladott játékkonzolra építhetett. A gyerekek izoláltan játszanak, közösségi élmény nélkül, "betegesen" merednek a képernyőre. A túlzott agresszivitással és a gyerekek elidegenítésével vádolt videojátékok gyártói egységes nemzetközi korhatár bevezetésével, illetve szülői ellenőrző funkció beépítésével igyekeznek válaszolni a bírálatokra. A gyártók képviselői természetesen a pozitívumokat hangsúlyozzák, a játékok készségfejlesztő hatásait, az egészséges versenyzést, illetve olykor az együttműködést, a közös problémamegoldást.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
„sokat fejleszt a számítógép szerintem. Fantáziát, következetességet, kreativitást, és egy csomó egyebet”
Csak az a baj, hogy ezek a képességek, a mindennapi életben nemigen kamatoztathatók. Mit ér a fantázia, ha az ember az életben egy szociológiai csõd, és sikertelen lúzer?
Viszont most nézem a filmet, és ez nem az, amit korábban láttam. Ez egyáltalán NEM objektív, ez egy demagóg szar. Kiragad egy egyedi esetet, melyben egy függõ srác megölte magát, és rá akarja vetíteni az egész társadalomra. UTÁLOM az ilyet. Nem mondom, jár a rekviem az elhunytnak, de ez azért nevetséges demagógia.
Bizony nagyon sokat fejleszt a számítógép szerintem. Fantáziát, következetességet, kreativitást, és egy csomó egyebet (a fizikai érzékelés fejlesztése mellett).
Ha jól emlékszem, a dokfilm konklúziója a végén az, hogy ahol ennek van kultúrája, illetve megfelelõen kezelik a játékokat (pl.: CS nem egy agresszió-levezetõ hanem egy csapatmunka-orientált játék), ott az ég világon semmi baj nincs velük. Persze sportolni nem árt mellette :D én nagy kocka voltam általános suliban és gimiben, de heti 3 sportra mindig jutott idõm a suli mellett. Csak tudni kell hasznosan tölteni az idõt.
Mondjuk pl nekem jót tett a a videó játék mert igen rossz gyerek voltam nem kötött le semmi, és ez segített egy dologra összpontosítani. Tudom, tudom a sportolhattam volna is csináltam is de sajna sérülés miatt nem folytathattam. És most már a számteckes játék után grafikusként dolgozom.
"a pozitívumokat hangsúlyozzák, a játékok készségfejlesztõ hatásait, az egészséges versenyzést"
Unokaöcsém éjjelnappal egy népszerû internetes kalandjátékkal játszik. A játéknak tényleg remek készségfejlesztõ hatása van, tavaly csak 1, idén már 6 tantárgyból bukott meg. Nem mellesleg a gyereket semmi más nem köti le, 16 évesen, értelmileg megrekedt egy tízéves gyerek szintjén. Semmi realitásérzék, semmi komolyság, semmi jövõbetekintés. Ha épp nem játszik, akkor virtuális világokban ábrándozik.
Mindazonáltal nem a játékfejlesztõk ezért a hibásak. Hanem elsõsorban a szülõk.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások