Az aktuális rész ismertetője: A Dominikai Köztársaság környékén különleges hajók hasítják a Karib-tenger vizét a sötét éjszakában: gyorsak, gondosan elkerülik a parti őrség egységeit, rakterük mélyén pedig több tonna kokain lapul, nem ritkán 100 millió dollár értékben. A filmben az Amerikai Kábítószer-ellenes Ügynökség emberei egy életveszélyes akció keretében 160 km/órás sebességgel suhanó droghajók nyomába szegődnek.
A műsor ismertetése:
Magánrepülőgépek, teherhajók, tengeralattjárók, és egyszerű futárok. Szinte nincsen olyan közlekedési eszköz, melyet a dél-amerikai drogbárók ne használnának fel portékájuk az Egyesült Államokba juttatására. A sorozatban az Amerikai Kábítószer-ellenes Ügynökség munkájába kapunk kivételes bepillantást a kolumbiai repülőterektől a karibi drogtengerelattjáró-ösvényekig.
Az Amerikai Kábítószer-ellenes Ügynökségnél (DEA) dolgozni kockázatos és rendkívül nehéz dolog és ez fokozottan igaz azon ügynökök esetében, akik az USA területén kívül, Kolumbiában és a karibi szigetvilágban küzdenek a drogcsempészekkel. Ebben a harcban a tét hatalmas, hisz az emberi élet szinte semmit se ér, az ellenség pedig brutális és rendkívül találékony, mert egy több milliárd dolláros üzlet forog kockán. A sorozatban legyen ott a repülőtereken, a kikötőkben és a csempészhajókat üldöző járőrhajókon, és ismerjen meg olyan meglepő nyomozói feladatköröket és módszereket, melyeknek még a létezéséről se tudott!
A sorozat stábja a DEA rendkívüli, precedens nélküli engedélyének köszönhetően olyan helyeken és helyzetekben forgathatott, mint korábban egyetlen filmes csapat se. Az epizódokban többek közt láthatunk drogcsempészeket, amint kapszulákat nyelnek le, amint elektronikai cikkekben igyekezni elrejteni a kábítószert, amint gyilkosságokra készülnek, és amint több százmillió dolláros kokainszállítmánnyal megrakott drog-tengeralattjárókkal közelítenek az észak-amerikai partok felé. A Kokainháborúkban a National Geographic Channel egy olyan hadszíntérre viszi a nézőket, melyről már mindenki hallott, de amelyről csak nagyon kevesen láthattak képes tudósítást, egészen mostanáig.
Hozzászólások