Az aktuális rész ismertetője: A 21. századi ember nem véletlenül gyűjti oly szorgalmasan a Facebook-barátokat és Twitter-követőket - olthatatlan vágyunk ugyanis, hogy népszerűek legyünk, velünk született, a régmúltban gyökerező ösztönből fakad. Az epizódban kikutatjuk, hogy miért vagyunk olyan jók a félrevezetésben; hogy az emberek és a majmok számára egyaránt miért fontos valamely csoporthoz tartozni; és hogy a pletykálkodás miként járulhat hozzá társadalmi státusunk emelkedéséhez.
A műsor ismertetése:
Az emberek és a majmok valóban azonos módon flörtölnek és vadásznak szexpartnerre? Amikor két férfi először találkozik, tényleg olyan, mintha két dominanciaharcot vívó csimpánzt látnánk? És a cukorkát titokban elcsenő gyerekek viselkedésjegyei valóban a domináns hímjüket megtéveszteni próbáló majmokéit idézik? Az emberek és a majmok útja hatmillió évvel ezelőtt kettéágazott, ám azóta hiába fejlődtünk rengeteget, a jelek szerint az "ős-majom" azóta is valamennyiünk mélyén ott rejtezik.
A National Geographic Channel Majomszabásúak című műsora az állatvilágban igyekszik magyarázatot találni az emberi interakciókra és társadalmi viselkedésmintákra - okkal, hisz a legújabb kutatások szerint nemcsak a genetikai állományunk egyezik meg 98%-ban a legközelebbi majom-rokonainkéval, de a legalapvetőbb velünk született ösztöneink is a közös múltban gyökereznek. A meghökkentő tényekre rávilágító háromrészes sorozat humoros kísérletek, természetfilm-részletek, rejtett kamerás felvételek és szakértői magyarázatok segítségével bizonyítja be, hogy a hatalomért, a territóriumért és a szexért folytatott küzdelmek terén semmivel se vagyunk különbek az általunk lenézett majmoknál.
Hozzászólások