Az aktuális rész ismertetője: A jövő világa mindennel foglalkozik, amit a jövő tartogat a számunkra _ az élet meghosszabbodásától kezdve a víz alatt is működő környezetbarát autókig.
A műsor ismertetése:
A jövő számos olyan technikai újítást tartogat, amely könnyebbé, szórakoztatóbbá és biztonságosabbá teszi majd az életünket. A jövő világa egy exkluzív sorozat, amellyel a Discovery Channel nézői bepillantást nyerhetnek abba, milyen is lesz az élet a 21. század második felében és azon is túl.
A 14 részes sorozat bemutatja napjaink legmerészebb ötleteit, amelyek a jövőben majd hétköznapi technológiának számítanak, valamint megismerhetjük azokat az építészeket és újítókat, akiknek munkája nyomán ezek az elképzelések valósággá válhatnak. Vajon milyen lehet az élet egy víz alatti városban, vagy milyen érzés lehet egy felhők között suhanó vasúton közlekedni? Nézze meg, hogyan lehetséges a tudomány segítségével téren és időn át utazni, valamint nagy távolságokat megtenni az űrben.
Szeretné tudni élhetünk-e majd 150 évig, vagy hogy hogyan válhatunk láthatatlanná? A sorozat betekintést nyújt az orvostudomány jövőjének világába is. A témával foglalkozó epizódban többek között megismerhetjük Dr. Forgács Gábor forradalmi elképzeléseit. A magyar biológus professzor, aki jelenleg a University of Missouri-Columbia egyetemen tanít, egy nemzetközi kutatócsoport tagjaként egy olyan eljárás kifejlesztésén dolgozik, mely az úgy nevezett "3D nyomtatás" technikáján alapulva lehetővé teszi, hogy a páciens saját szöveteiből hozzanak létre belső szerveket.
Lépjen be egy olyan világba, ahol robotok vigyáznak a közbiztonságra, ahol hatalmas víz alatti fűtő- és hűtő rendszerek oszlatják el a hurrikánokat, mielőtt azok lecsapnának, vagy ahol fejlett rakétaelfogó-repülőgépek védik bolygónkat az aszteroidák becsapódásától. Képzeljen el egy olyan fejlett technológiai szintet, amely egy merőben újfajta életmódot tesz lehetővé, mint például lebegő városban élni, teleportálni a munkahelyünkre vagy egy gombnyomással körbeutazni a világot. Ezeknek az új technológiai megoldásoknak a segítségével az emberiség a növekvő népesség igényeihez mérten új módot talál majd az erőforrások megóvására és megtartására. A jövőben az újrahasznosítható víz, étel és elektromosság nem csupán illúzió, hanem valóság lesz.
Az egyre kisebb méretű és nagyobb teljesítményű számítógépeknek köszönhetően intelligens megoldásokat használunk majd mindenhez, még a ruházatunkhoz is. A fejlett technológiák segítségével pedig egészen újfajta, virtuális szórakoztatásra lesz lehetőségünk. Így nem is vágyunk majd arra, hogy elhagyjuk otthonunkat, mely a mainál lényegesen modernebb lesz, és talán emberszabású robotokkal osztjuk majd meg.
Hogyan fest majd a jövő "megatropolisza"? Sétáljon egyet a holnap ultrabiztonságos utcáin, lépkedjen olyan járdákon, amelyek minden egyes lépéssel energiát termelnek és látogasson el olyan "égbe telepített" farmokra, amelyek több millió embernek biztosítanak majd élelmet! Képzeljen el olyan lakónegyedeket, ahol szórakoztató komplexumok kínálnak virtuális szórakoztatást; replikátorokat, amelyek bonyolult ételeket főznek nekünk; és android titkárnőket, akik minden parancsszóra ugranak.
A jövőben a játék és a szórakozás sokkal több dolgot fog jelenteni, mint ahogyan azt ma gondoljuk. A jövő világa című műsorban olyan játékokat próbálnak ki, amelyek ellentmondanak a gravitációnak vagy amelyeknél elmosódik a határ illúzió és valóság között. Megvizsgálják továbbá annak a lehetőségét, hogy egy nap majd az űrbe menjünk nyaralni.
A sorozatból mindent megtudhat a jövő közlekedési vívmányairól: milyen autókkal furikázunk majd, hogyan változik majd meg a városi közlekedés, milyenek lesznek a hajók és a vonatok. A mesterséges intelligencia fejlődésével a járművek is okosabbak lesznek, hiszen azzal, hogy az internethez és egymáshoz kapcsolódnak, a közlekedés sokkal hatékonyabb és biztonságosabb lesz. A műsor extrém járműveket is bemutat, mint például tengeralattjáró autót, légpárnás szörfdeszkát, vállra vehető sugárhajtású rakétát és egyéb high-tech járműveket.
Hozzászólások