Az aktuális rész ismertetője: Múltidézés személyes történetek alapján, példák az összetartozás generációkon átívelő erejéről, és kulturális értékek megőrzéséről. Dokumentumfilmek és riportok a héthatárból! FATIMA KEGYHELY, A VILÁG OLTÁRA Fatima a világ oltára, a hit birodalma. 1917-ben ebben az apró portugáliai faluban jelent meg 3 pásztorgyermeknek Szűz Mária, hogy a béke üzenetét hozza a világnak. Azóta évről-évre a földkerekség minden tájáról zarándokok milliói érkeznek a kegyhelyre, engesztelni és imádkozni. Nekünk, magyaroknak különösen szívet melengető e hely, hiszen a világban szétszóródott magyarság egy Magyar keresztutat épített a kegyhelyre _ bízva a feltámadásban. A Magyar Katolikus Egyház felismerte, hogy a magyarság sokat köszönhet Fatimának, ezért idén októberben nemzeti zarándoklatot hirdetett, hogy az idelátogatók közösen imádkozzanak nemzetünk megújulásért. De vajon mi az az "égi erő", ami évente milliókat vonz a kegyhelyre? Erre keresi a választ a film.
A műsor ismertetése:
METSZET
A filmet az október 19-i Magyar-Bolgár Barátság Napja alkalmából vetítjük a Dokuzónában.
Kozsuharov Ognjan 40 éve Budapesten élő bolgár képzőművész. Magyarország számos városát díszítik köztéri szobrai, restaurációi, de vannak munkái, amelyek egyértelműen tükrözik a művész bolgár származását.
A művészet mellett Kozsuharov Ognjan a sport terén is jeleskedik. Több éve edző és szakosztályvezető a Főváros és Környéke Aikido Egyesületnél, amely, mint mondja, sok közös vonást rejt a művészettel.
Feleségével, Kneisz Eszter gobleinművésszel több közös kiállításon vannak túl, egymás véleménye mindkettejük munkájában fontos.
Mindketten véletlenül kerültek a művészet azon területére, ami nélkül ma már el sem tudnák képzelni mindennapjaikat. A közös dolgokat keresik, a közös nevezőt. Ez az élet minden területén fontos a két művész számára.
Hozzászólások