Áttörés a jövőbe / Utazás az emberi agy mélyére

Breakthrough / Decoding the Brain
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai dokumentumfilm sorozat, I / 3. rész

Értékelés:

11 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

11 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: Az emberi agyat az univerzum legbonyolultabb és legösszetettebb szerveként tartják számon a kutatók - nem csoda hát, hogy sokáig csak sejtéseink voltak azzal kapcsolatban, hogy mi történik odabenn. Mára azonban a tudomány fejlődésének köszönhetően megváltozott a helyzet, s immár az olyan jelenségekkel és betegségekkel kapcsolatban is izgalmas kutatásokat folytathatunk, mint a tudat, a kóma, vagy épp az epilepszia.

A műsor ismertetése: A sorozat - ahogy a címe is sugallja - napjaink legforradalmibb, legnagyobb jelentőségű újításait és a mögöttük álló embereket mutatja be. A jelen legígéretesebb találmányai milyen hatással lesznek a jövőbeli életünkre? És milyen személyes emberi történetek vezettek ezekhez a páratlan tudományos teljesítményekhez? Az Áttörésa jövőbe efféle izgalmas kérdésekre keres választ a legkülönbözőbb tudományterületeken kalandozva.

Valamennyi filmet más-más hollywoodi híresség rendezte. A hat egyórás epizód készítői Angela Bassett, Peter Berg, Paul Giamatti, Akiva Goldsman, Ron Howard és Brett Ratner, s az emberi aggyal, az emberi élet meghosszabbításával, a vízzel, az energiával, a járványokkal és a kibertechnológiával kapcsolatos legújabb kutatási eredményeket mutatják be.

A sorozat ugyanakkor egyáltalán nem csak tudományról és csúcstechnológiáról szól: a hat egyórás epizód izgalmas és megragadó emberi történeteket is elénk tár, bemutatva azoknak a tudósoknak az életét, akiknek a kezében - kis túlzással - a gyermekeink jövője van.
Tartson a Nat Geóval, és tudjon meg mindent napjaink leglenyűgözőbb innovációiról - valamint arról, hogy ezek a szédületes felfedezések várhatóan miként fogják megváltoztatni az emberiség életét a közeli vagy a távolabbi jövőben...

Évadok:

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
Totem58 2016 jan. 16. - 16:05:47
Bozse1 nagyon idealista vagy. Mi volna a feladata az akár 120 évig élõ embernek a panasz, egyéb nyavalyák, bérkövetelések, stb. nélkül folytonosan dolgozó robotok idejében? Mibõl szerezné meg a betevõt, amikor lassan a fiataloknak sincs tisztességes munkája? Én azt hiszem, inkább megszaporodnának a társadalmi problémák.
10/10
Bozse1024 2015 dec. 06. - 14:25:36 10/10
"Meddig élhet az ember?"
Számomra ez áttörést jelent, remélem:), hogy az is lesz.
A szemlélet váltás, amikor azt mondják, hogy az öregedés az oka bizonyos betegségeknek, pl csontritkulás, 2 típusú cukorbetegsége, demencia, stb. Amikor a metformint emlegetik, ami az örege egerek mozgását - fél évvel a metformin adag után -- "visszafiatalította", amikor látom a lehetséges szerek között a táblán a 17 estradiolt, akkor ez okot ad a reményre.
Ez óriási dolog.
Ha az érintett korosztály elkezdi szedni ezeket "gyógyszereket", visszafiatalodnak, vagyis elmebeli képességeiket visszanyerik, mozgásképességüket visszanyerik, emésztõrendszerük ismét mûködõ képessé válik, vérereikbõl kitakarítódik a meszesedés, a szívelváltozásaik regenerálódnak,...
1. Az egészség visszaállásával visszatér a munkaképesség és a munkakedv, az emberek ismét munkába tudnak állni
-> megszûnik a munkaerõ gond
-> óriási méretékben csökken az egészségügyi költség, fellélegezne a gyógyszerkassza
-> csökken a nyugdíj költség
-> csökken a munkaerõre fordított oktatási költség
-> sokat javul az emberek közérzete, kedve
.
.

2. Ellenérdekeltek viszont a gyógyszergyártók,
forgalmazók,
ortopéd orvosok, reumatológusok, urológusok (prosztata megnagyobbodás és rák), diabetológusok, öregkori megbetegedésekre szakosodott orvosok,
stb.

3. Nem kellene aggódni, hogy nem születik elegendõ baba.

A társadalomnak nagyon sokat jelentene, ha nem kellene újra és újra kiképezni az embereket az ABC megtanulásától a szakmunkás vizsgáik, a technikus vizsgáig, az egyetemi diplomáig, ..
Az igaz, hogy a "visszafiatalított" emberek hozzáértését frissíteni, fejleszteni kellene, de ez néhány hónap vagy év alatt megvalósítható.

Így az emberek halálukig aktív tagjai lehetnének a társadalomnak.

Azt gondolom, ha a kutatóknak támogatásra van szükségük, akkor támogatnunk kell õket. Helyi, országos, nemzetközi szinten is.
5/10
idõjós1010 2015 nov. 27. - 21:28:32 5/10
"Utazás az emberi agy mélyére"
Már megint a jelenben tapicskoltunk csak. Semmiféle fantázia nem szabadult el, újfent sem, hacsak nem a mi fejünkben. Ez a rész, ha lehet még laposabbra sikerült mint az elõzõ. Azért persze derültek ki belõle értékelhetõ dolgok, meg tényleg érdekes dolgok, meg én is örülök hogy vannak betegségek, amik már gyógyíthatóak ezzel az új felfedezéssel, de hol a jövõ !? :-D ...és minek nekünk a jövõ, ha ilyen fantasztikus a jelen is (?) :-D Pl azért, mert ez lett megígérve ! XD
5/10
idõjós1010 2015 nov. 20. - 16:28:17 5/10
Hat rendezõ (adásonként egy), hat történet, saját stílus, és fantáziavilág mentén felvázolva a jövõrõl. Ezt ígérték, és én ezt is vártam, és bár lehet hogy teljesen egyedül vagyok a véleményemmel, de egyáltalán nem ezt kaptam. Reméltem hogy kapunk valami jövõképet, olyan világképrõl, vagy termékekrõl, melyeket talán sokunk elképzelni sem próbált eddig, és talán mindezt szemléltetik is, valamiféle animációval. Gondoltam hogy a hat különbözõ rendezõnek a fejében hat különbözõ világkép kattog, de nem errõl van szó. Hatan, hat különbözõ témát ragadnak meg, és csak a jelen újdonsági közt kotorásznak. Nekem eddig egyedül a Kiborgokról szóló részt sikerült elcsípnem, de egy darab ember-robot átmenetet sem mutattak. SPOILER Rendezõnk kezdetnek meghallgatott egy könyvtárost, aki nagyjából felvázolta miket tartalmaznak a sci-fi könyvek, aztán pedig különbözõ technikai újdonságokat készítõ tudósemberekkel beszélgetett. reméltem, hogy talán majd a sok riportból, és korunk technikai újdonságaiból a végére összerak valamiféle gépet (fejben), vagy jövõképet, melyben mindaz amit láttunk megtalálható, és még sokkal fejlettebb is annál, viszont jövõ emberének mindennapi részévé is vállt, de nem ! Nem történt ilyen. Drága rendezõnk nem villantotta meg szárnyaló fantáziáját. Mindvégig a riporter szerepébe maradt, és velünk együtt próbálta megérteni, feldolgozni, esetleg továbbgondolni a hallottakat. Ez számomra majdhogynem kevesebb volt a semminél, mert láttam már hasonló mûsorokat ennél sokkal klasszabb dolgokkal foglalkozni. Bábel, Hesnával a világ. Nézzétek meg,. Milliószor többet ér ennél. Szó van benne hibernációról, emberi szervek nyomtatásáról, a jövõ mobiltelefont helyettesítõ eszközeirõl.....stb