Tarr Béla készíthet filmet Havas Jonról? Tyrion szembenéz alkoholizmusával? Bronn lesz a Wall Street farkasa? Egyelőre nem tudjuk, miről fog szólni a Trónok harca-mozifilm, de ötleteink akadnak.
Mi is beszámoltunk korábban róla , hogy több bennfentes forrás is kikotyogta a sajtónak, mely szerint a Warner Brosnál korai fejlesztési fázisba került „legalább egy” Trónok harca-mozifilm – tehát lehet, hogy többre is számíthatunk. A projekthez egyelőre nincs még se forgatókönyvíró, se rendező, se szereplőgárda. Viszont a stúdió „elszánt és lelkes” az ügyben jól értesültek szerint: eltökélték, hogy a Trónok harca világát valamilyen módon a nagyvászonra is elvigyék.
A sorozat vezető írói, David Benioff és Dan Weiss már a dicstelen utolsó évadok bemutatása előtt is azt javasolták, hogy a szériát egy mozitrilógiával zárják le – ezt az ötletet maga G. R. R. Martin is támogatta. Az HBO azonban végül úgy határozott, hogy a széria a tévében érjen véget a nyolcadik évaddal – az eredményt pedig ismerjük.
Neil Marshall brit filmes a rajongókhoz hasonlóan vélekedik az utolsó szezonjáig népszerű, utána közutálatnak örvendő sorozatról.
Habár a Sárkányok háza című prequel valamennyire segített kimosni a finálé által hagyott rossz szájízt, örülnénk, ha az eredeti széria karakterei is méltó lezárást kaphatnának – esetleg a most készülő mozifilmekben. Ehhez gyűjtöttünk össze néhány ötletet.
1. Bran utódlása
Számos rajongó és kritikus szerint Brandon Stark nem igazán érdemelte meg, hogy Westeros királya legyen a nyolcadik évad végén. Az eddigre nagyjából mindent látó és mindent tudó srác uralkodása viszont valószínűleg simábban fog menni, mint elődeié, hiszen az ifjú Stark alkatilag sem hajlamos a gyilkos intrikákra, illetve minden merénylettervet vagy ellene fellépő uraságot képes előre kiszagolni.
Az egyetlen bibi csupán az utódlással van: a sorozat utolsó részében Westeros még élő lordjai megbeszélték, hogy ezentúl minden új királyt a tanácsuk fog megválasztani, nem vér szerint öröklődik majd a cím. Sanszos tehát, hogy Bran halála után az akkori urak vérszemet kapnak, és viszálykodni kezdenek a vastrónért, ahelyett, hogy csendben, engedelmesen leszavaznának – ebben pedig már lehet egy filmnyi történet.
2. Sansa, Skócia Észak királynője
Öccsével ellentétben Sansa Stark bőven kiérdemelte, hogy az újonnan független Észak királynője legyen. A térség számára a függetlenség, illetve az új uralkodó női volta is újdonság lehet, az átállás pedig valószínűleg nem megy majd olyan simán. A Trónok harca már Robert Baratheon példáján is bemutatta, hogy teljesen más képességek szükségesek egy trón megszerzéséhez, mint az uralkodáshoz. Talán itt az ideje, hogy Sansa is megtanulja ezt a leckét egy mozifilmben.
3. Arc nélküli kémtörténet
Arya többször váltott karriert a sorozat folyamán, és talán érezhetünk némi hiányérzetet azért, mert a vadóc Stark lány nem mélyült el jobban az arc néküli emberek titokzatos világában. Pedig a titokzatos bérgyilkosrenden keresztül nemcsak G.R.R. Martin univerzumának metafizikáját lehetne mélyebben bemutatni, hanem Bravoos városállam intrikáit is. Meg persze némi bérgyilkosos, antihősös vérengzésnek is örülnénk – abból még nem lett baj mozifilmen.
4. Jules Verne-sztori Aryával a főszerepben
„What’s west of Westeros?” – morfondírozott tökéletesen értelmetlen módon Arya a sorozat végén, Ugyanezt a kérdést akár Brannek is feltehette volna, aki a Háromszemű Hollóként nyilván tudott volna segíteni efféle földrajzi kérdésekben. De nem, Arya inkább úgy döntött, hogy saját maga indul felfedezőkörútra a világ azon részeire, amelyek a sorozat szereplői számára addig ismeretlenek voltak. Ha viszont ez már így alakult, izgalmas lenne végigkövetni az utazásait a nagyvásznon is.
5. Zsarudráma a városi őrségről, vagy bolhavégi maffiasztori
A Sárkányok háza második évada már engedett némi bepillantást Bolhavégbe, Királyvár szegénynegyedébe, ami frissítően hatott a többi, túlnyomórészt nemesekről szóló sztoriszál mellett. Érdemes lenne ezt a közeget részletesebben, keményebben is bemutatni, akár a helyi rendőrségként működő aranyköpenyes városi őrség szemszögéből, akár az itteni alvilág bugyraiba lemerülve. Ki lenne a Trónok harca Piszkos Harryje, vagy Don Corleonéja? Esetleg végre elegük lesz a lenézett, százszámra legyilkolt királyvári tömegnek a felettük basáskodó urakból, és forradalmat csinálnak? Egy filmet biztos megérne ez a téma.
6. Tarr Béla-film Havas Jonról
Havas Jon és Szellem ugyanott kötöttek ki a Trónok harca végén, ahol az első évadokban is kalandoztak: az Éjjeli őrség tagjaként a Fal körül, esetenként jóval amögött. A sorozat cselekménye után a szervezet még létezik, bár a Fal részben összeomlott, az azon túli területek pedig némileg üresnek és kietlennek tűnnek, miután korábban mindent letaroltak ott a Mások.
Mi illene jobban a lepusztult, kopár téli tájhoz és a meghasonlott, egyre cserzettebb arcú főszereplőhöz, mint egy jó kis Tarr Béla-film? Nem lenne remek levezetése a sorozatnak, ha fekete-fehér, húszperces snittekben nézhetnénk, ahogy a fehér farkas vándorol a havas vidéken, mögötte komor gazdájával? A sorozatot túlélő vademberek könnyen behehelyettesíthetők lennének a Tarr-filmek idioszinkratikus, folyton részeg, nyomorban élő mellékszereplőivel. Minden adott arra, hogy a Mester visszatérjen a nyugdíjból!
7. Forró Pite éttermet nyit
A fantasztikus dumákat toló, dagi szakács srác, Forró Pite annyira üde színfolt volt a Trónok harca gyakran sötét és kegyetlen világában, hogy azóta közönségkedvenccé vált. Holott az utolsó évadokból már kikopott a karakter, a rajongók máig emlékeznek rá, és követelik, hogy saját spinoffot kapjon.
Erre talán alkalmasabb lenne egy, A mackó stílusában elkészített tévésorozat, vagy esetleg egy főzős reality. Ugyan, ki ne nézné naponta Forró Pitét Westeros Benke Laci bácsijaként? De kezdésnek megelégszünk azzal is, ha végre saját filmet kap a széria legegyhangúbban imádott karaktere.
8. A Wall Street farkasa, Bronnal a főszerepben
Bronn a Trónok harca második évadában még azt sem tudta, mi az a kamat, a sorozat végén viszont az egész királyság pénzügyminiszterévé nevezték ki. Enyhén szólva is borzalmas ötlet volt a dörzsölt zsoldosra bízni az államkasszát, de higgyünk azért benne: lehet, hogy fel fogja találni magát a pénz világában.
Viszont ebben az esetben sem valószínű, hogy hirtelen tisztességes bankárrá válna. Inkább látjuk Bronnt egy Jordan Belford-típusú szélhámosként, aki kurvák és kokain társaságában húz le bárkit, akit csak tud. A sorozat fáradalmai után pedig némi hedonizmust is megérdemelne a sokat tapasztalt harcos – csak vigyázzon, nehogy szembekerüljön Tyrionnal a királyi udvarban.
9. Tyrion szembenéz az alkoholizmusával
Feltűnő, és szomorú is volt a Trónok harcában, hogy a sorozat előrehaladtával Tyrion Lannister egyre többet piál és egyre hülyébb is lesz tőle. A közönségkedvenc karakter egyenes úton haladt afelé, hogy egy lecsúszott, politikailag haszontalan iszákos legyen, ami miatt pozíciója is veszélybe kerülhet a jövőben.
Ez pedig tökéletes alap lehet egy karakterközpontú, csendes pszichológiai drámához, amely a sorozat vége után pár évtizeddel veszi fel a fonalat, és a vén Tyrion kudarcaira, bűntudatára, valamint függőségeire fókuszál. No persze közben belefér pár késelés és némi politikai intrika is, de ezúttal Tyrionnak sokkal nagyobb kihívás lenne, hogy eredményesen játssza a trónok harcát.