Zilahi Anna 1990-ben született Pécsett. Egyetemi tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi tanulmányok alapszakán (2011), és nemzetközi gazdálkodás mesterszakán (2015) végezte, ez idő alatt egy évet Párizsban töltött Erasmus-ösztöndíjjal. 2015-től a Bécsi Iparművészeti Egyetem transzmédia-művészeti szakán tanult, ahol 2021-ben diplomázott.
A bálna nem motívum című verseskötete a Magvető Kiadó gondozásában jelent meg 2017-ben.
2017 óta az xtro realm művészcsoport egyik alapító tagja: Horváth Gideon és Süveges Rita képzőművészekkel együttműködésben az ökológiai és klímaválság tematizálásán dolgoztak a képzőművészeti életben. Társszerkesztője és társszerzője a kollektíva által kiadott extrodæsia – Enciklopédia egy emberközpontúságot meghaladó világhoz című kétnyelvű kiadványnak, amely a Typotex Kiadónál jelent meg 2019-ben.
2020-ban társszerkesztője a Klímaképzelet Reader című cikksorozatnak a tranzitblog.hu-n, amely angol nyelven is olvasható a Mezosfera Magazine különszámában.
Az ACLIM! Klímaképzeleti Ügynökség című csoportos kiállítás a 2021-es OFF-Biennále Budapest programjában az ökológiai válság helyi témáit dolgozta fel az xtro realm művészcsoport szervezésében. Zilahi Anna az ACLIM! társkurátoraként és kiállító művészeként is azt vizsgálta, hogy a klímaválság globális jelensége miként hozható közelebb és tehető lokálisan megfoghatóbbá a művészet és költészet eszközeivel, valamint a helyi természet- és társadalomtudósok bevonásával. A kiállításon a Missa Echologica című, a tihanyi visszhang történetét feldolgozó kórusművet mutatta be, amelyet Szári Laura zenésített meg és a Varsányi Szirének kórussal közösen adtak elő.
A Független Mentorhálózat tagja, a JAK-füzetek könyvsorozat társszerkesztője Mohácsi Balázzsal 2018-2019-ben.
2019-ben Móricz Zsigmond Irodalmi Alkotói Ösztöndíjban részesült. 2021-ben elnyerte a Babits Mihály Műfordítói Ösztöndíjat, melynek támogatásával jelenleg Byung-Chul Han német-koreai filozófus A Föld dicsérete című meditatív kerti naplóját fordítja a Typotex Kiadó számára.
A József Attila Kör, a Fiatal Írók Szövetsége, a Szépírók Társasága és a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület (FKSE) tagja.