A fiatal koreográfusnő 1994 - ben a Litván Nemzeti Opera és Balettszínházban a Bolero című előadással diplomázott, mint táncalkotó, koreográfus. Önálló társulatát 2ooo-ben alapította, melynek premier előadását láthatta a 2oo4-es fesztiválon a hazai közönség. A táncszínház kevés állandó taggal működik, az előadás témájától függ, hogy kiket és milyen művészeti ágból hívnak meg.
A koreográfusnő dolgozott operával, filmmel, drámai színházzal. Tíz éves koreográfusi tevékenységéből, alkotásaiból megfigyelhető egyfajta törekvés a tánc és a színház ötvözésére. Témaválasztásai is az abszolút táncszínházban való gondolkodást tükrözik: - Medeia, Rómeó és Júlia, Carmen.
"Ebben a műben a férfiak belső világa, az eltérő jellemek és lelkiállapotok érdekeltek. A férfi lelke rejtélyes, tele van fénnyel és árnyékkal. Egymással ellentétes érzések és érzelmek: a gyengédségtől az agresszióig, mely utóbbi akár háborúkat is szíthat. Az előadás mozdulatait a zene diktálja. Ravel azt mondta a művéről, hogy az dallam nélküli zenekar. Ezért ebben a produkcióban az emberi elmét jelképezi a zene, ami a tapasztalás révén egyre inkább kibomlik, és fokozatosan feltárja a lélek minden rezdülését."
/Anželika Cholina/
A(z) Thália Színház előadása
Hozzászólások