A Montague és neje, a shakespeare-i drámának, Romeo és Júlia történetének groteszk folytatása. Az orvostudomány segítségével életben maradó Romeo és Júlia kevésbé romantikus, a valósághoz gyakran közelebb álló módon folytatott mindennapjaikba nyerünk betekintést, miközben nem maradhat el a groteszk humor sem.
A beázás, két szegény fiatal sorsát mutatja be, akiknek sokáig közös volt az útjuk, de egyikük karrierje úgy ívelhet csak a magasba, ha háta mögött hagyja a másikat. A dráma a búcsúzás nehéz pillanatait tárja szemünk elé, mely bővelkedik gyávaságban, bosszúban, keserűségben és őrületben egyaránt.
Az Őszinteség bazára, Commedia dell'Arte elemekkel tűzdelt történet, a helyszín egy piac, ahol mindent megkaphatunk pénzért, ami szükséges lehet az életünk megkönnyítéséhez és ahol végül kiderül az ősi igazság, hogy nem minden eladó.
Három egymástól mind történetileg, mind dramaturgiailag és hangulatilag is eltérő dráma; együttesen, azonos erővel képesek a Dél-Amerikára már más irodalmi műfajok kiemelkedő íróitól (pl: Gabriel García Márquez, Julio Cortázar) szerencsésen megismert szürreális, európai embertől távol álló, mesés világ ábrázolására. Hiszen hol élheti túl a már bekövetkezett tragédiát Romeo és Júlia, hol beszélnek a kopogó esőcseppek és hol mérik kilóra az örömet és a bánatot, ha nem Ecuadorban, Latin-Amerikában?! Dráma választásunknak további személyes töltetet adott, társulatunk tagjának, Flores Hedvig Montserratnak e országhoz köthető származása, a dráma írójával ápolt baráti kapcsolata és fordítóként való közreműködése. Szándékunkban áll egyfajta misszionáriusként, a drámákhoz kapcsolódóan a latin-amerikai kultúra Magyarországon történő megismertetésén aktívan munkálkodni, így előadásainkat később más helyszíneken is színre vinni.
A(z) Teatro Surreal előadása
Hozzászólások