Nagyvárosi fények

vígjáték, 2020.

Következő előadás

2025. február 25. (kedd) 19:00 Játékszín 1066 Budapest, VI. kerület, Teréz körút 48

Értékelés:

5 szavazatból
Szerinted?

Következő előadás

2025. február 25. (kedd) 19:00 Játékszín 1066 Budapest, VI. kerület, Teréz körút 48

Szente Vajk egy unikális, néma előadást álmodott színpadra – legalább annyira merészen, mint maga Chaplin, aki már a hangosfilmek időszakában forgatta le nagy sikerű némafilmjét. Fekete-fehér látványvilág, zenére kidolgozott mozgássorok és a némafilmek stílusát idéző színészi játék jellemzi majd az előadást.

„A színházban mindig az innovációt kell keresni, ami megújítja azt a formanyelvet, amit előadóművészetnek nevezünk – mondja a rendező. – A Chaplin korabeli színjátszás eszközei megváltoztak már, épp ezért lehet ma újra izgalmas a néma történetmesélés.”

A cselekmény középpontjában egy csavargó áll, aki magányosan tölti napjait a nagyvárosban. Egy nap rámosolyog a szerencse: beleszeret egy vak virágáruslányba és ráadásul megmenti egy milliomos életét, aki ettől fogva barátjának tekinti. A bökkenő csak az, hogy a gazdag mecénás csak akkor ismeri meg, ha részeg, és ebből sok-sok galiba származik. A Csavargó a gazdag pártfogójától kapott pénzből meggyógyíttatja a lányt, ő maga viszont börtönbe kerül…

A(z) Játékszín előadása

Bemutató időpontja:

2020. október 17., Játékszín

Stáblista

Szereplők

Csavargó
Vak virágáruslány
Nagymama
Bokszoló, Inas, Kommunális menedzser, Polgármester, Nagy ember
Dáma, Kutya, Postás, Rabló, Rendőr, Rikkancs, Színesbőrű bokszoló
Boksz-bíró, Operaénekes, Orvos, Pincér, Rabló, Rendőr, Rikkancs, Sötét alakRendőr, Rikkancs, Tróger

Alkotók

Színházi műsorok

Hozzászólások

10/10
olik5 2024 okt. 23. - 10:10:30 10/10
Nagyon jó előadás volt, szavak nélkül, gesztikulálva, többen több szerepben teljesítettek kiválóan. Nagy Sándor nagyon odateszi magát, de a többiek is rendesen kimozogják magukat. Csonka Andrásnak nagyon jól állt a komornyik szigorú szerepe és annak ezüstös haja, Gáspár Kata frenetikus a karaktereiben, a kutyát kiemelném, Gyopár csodaszép, Zsurzs Kati pedig igazán szerethető Mama. Rá kellett érezni az előadás ritmusára, de tetszett nekünk. Egyedül csak az volt a baj, hogy nagyon hangos volt a zene, néha majd megsüketültünk.