Spirit Dance& Mental Health.
Érintett vagyok én is, de te is! Mindannyian!……….A „Társas-Játszmák” egy olyan terület, amely mindenkit érint! Nem tudunk róla, mégis a mindennapjainkat irányítja tudattalan módon! A „társas érintkezésünket” befolyásolja, legyen szó: szerelemről, munkatársról, párkapcsolatról, szülő-gyermek kapcsolatról, családról- vagy egyedüllétről. DE: önmagunkkal is játszmázunk! Már kisgyermekkorban „segítik- vagy épp gátolják” az „Én” fejlődését.
Ennek a határát és realitását feszegetjük az interaktív „Spirit Dance &
Mental Health” egyik előadásában. A társas érintkezéseinknek az önismeretben jellegzetes szokásaik és viselkedéseik vannak. Sokféle módon megjelenhet: egy érintés, egy mosoly, egy mimika, egy kézfogás vagy épp távolságtartás, másikon való függés, nyomon-követés, utánzás, agresszív lökés. Képesek megakadályozni azt, hogy a benned „élő” egyéniség és saját tehetség kifejlődjön. Meg azt is, hogy képesek legyünk társat találni, vagy épp egy kapcsolatban benne maradni hosszabb távon! Mindent szétszedhet, komoly veszélyforrás!!! Ha a játszmáink „lelki hálózataira” nem látunk rá a művészeten és önismereten keresztül, akkor nem leszünk képesek szabadok lenni a társas életünkben. Már pedig a társas magány semmire nem jó, cask arra, hogy szétszedje a családokat és az emberek magánéletét! A társas játszmák rácsként fognak működni, ami aztán az „Én” lehetőségeit leépítik! Az egyén lemarad az életéről!
Amolyan „beállok a sorba” típusú embert létrehoz, aki tökéletes szürkeségben él, és
„boldogtalan utánzó” lesz a társas- és a magánéletében is. Azt fogja hinni, hogy ez azért
történik, mert rossz munkahelyen van vagy, mert nincs pénze vagy, mert nem jó a társa! A boldogság csírái meg sem jelenhetnek az életében, emiatt a szerepköreiben is rosszabbul boldogul! Mi azt szeretnénk, hogy te önmagad légy; hogy jól legyél; hogy megértsd és érezd is önmagad működéseit! Táncművészettel és a mentálhigiénével spékelt művészeti „Art” fűszert alkottunk, hogy az életed ne játszmák sótlan sorozata legyen! Egy olyan „művészeti szabaduló szoba” műfaj, ahol megtalálhatod azokat a kulcsokat, amelyeket már régóta keresel.
Koreográfus: Sándor Timea
Előadó, mentálhigiénés szakember: Polus Enikő
Hozzászólások