5 alkalom, amikor a rendezők a színészeket okolták a filmjeik bukásáért

  • PORT

A dívákat előszeretettel hibáztatják egy-egy kudarcért, de van, akinél Edward Norton is kihúzta a gyufát.

Mindig nagyon kellemetlen, amikor egy-egy hatalmas sikernek jósolt film végül nagyot bukik. Természetesen ez a rendezők számára is rettentően kínos, ám akadnak köztük olyanok, akik ilyenkor saját maguk hibáztatása helyett inkább a színészekben keresik a kudarc okát.

Lindsay Lohan

Paul Schrader teljes mértékben Lindsay Lohant hibáztatta a Vétkek völgye bukásáért. A 2013-ban debütált erotikus thriller hatalmas kudarcot könyvelhetett el a jegypénztáraknál, valamint számtalan negatív kritikát kapott. Az IMDB-n jelenleg csak 3.8 pont az értékelése.

A rendező úgy gondolja, hogy a film nem kapott megfelelő reklámot, miután Lohan nem volt hajlandó részt venni a promóciós körúton, de Schrader állítólag már a forgatások alatt is ki akarta rúgni őt a megbízhatatlansága miatt.

Lindsay Lohan akkor azt mondta, hogy csak azért nem vett részt a Velencei Filmfesztiválon sem, mert az egészsége és a jóléte fontosabb volt számára. Abban az időszakban sok nehézségen ment keresztül, de mégis ő volt az egyetlen, aki legalább pozitív véleményeket is bezsebelt a produkcióban nyújtott alakításáért. 

A színésznő ma már kiegyensúlyozott életet él, és az elmúlt években több netflixes projektben is láthattuk. 

Edward Norton

Az Amerikai história X rendezője, Tony Kaye és a film sztárja, Edward Norton máig ki nem állhatja egymást. A filmforgatás alatt is rendszeresen összetűzésbe kerültek, de a legnagyobb nézeteltérésük a projekt befejezése előtt alakult ki. 

A végső vágás során Kaye filmje 95 percesre sikerült, de Norton úgy gondolta, hogy így túl kevés jelenetet kapott, ezért a gyártó cég úgy döntött, hogy a színész készítsen egy hosszabb verziót, így a Norton vágásával már kétórássá lett alkotás került végül a mozikba.

A sokat vitatott filmdráma sok jelölést kapott a gálákon, de végül az igazán jelentős díjakat nem vihette haza.

Kaye úgy gondolta, hogy mindez Norton hibája volt, ezért annak idején még a nevét is el akarta távolíttatni a stáblistáról, és helyette a Humpty Dumptyt, azaz a Tojás Tóbiást javasolta neki. Ezután pedig még fizetett is a hirdetésekért, hogy szidhassa Nortont és a filmet a legismertebb fórumokon.

Magát a színészt pedig simán „nárcisztikus dilettáns”-nak nevezte, aki „megerőszakolta a filmet”.

Bruce Willis

Kevin Smith és Bruce Willis jó viszonyt ápolt egymással, de a 2010-es Két Kopper bemutatása után a rendező számos negatív kritikát fogalmazott meg Hollywood egyik leghíresebb sztárjáról. Szerinte a színész teljesen érdektelen volt a promócióval kapcsolatban, de a forgatások sem zajlottak gördülékenyen.

Az alkotás rengeteg negatív kritikát kapott és a jegypénztáraknál sem teljesített túl jól.

Állítólag, amikor a forgatások befejezése után Smith köszönetet mondott a stábnak, akkor Willist kihagyta a felsorolásból. Úgy tudni azonban, hogy mára már ismét szent a béke Smith és az azóta frontotemporális demenciával diagnosztizált Willis között. 

Marilyn Monroe

A tragikusan fiatalon elhunyt színésznő Edward Nortonhoz hasonlóan szintén több befolyással bírt az 1954-es A folyó, ahonnan nincs visszatérés készítésekor, mint maga a rendező. Otto Preminger nem örült, amikor Marilyn Monroe szerzett magának a forgatásokra egy saját drámatanárt Natasha Lytess személyében.

A botrány akkor robbant ki, amikor Preminger és Lytess utasításai nem ugyanazok voltak, és Monroe inkább a tanárára hallgatott. A rendező nagyon megharagudott és kifejtette, hogy Monroe-t nem tartja színésznőnek, csupán egy sztárnak.

A direktor 18 évvel a színésznő halála után, úgy tűnik, valamelyest megenyhült, és 1980-ban már egy kicsit kedvesebben nyilatkozott:

Nagyon keményen próbálkozott, és ha az emberek keményen próbálkoznak, nem lehet rájuk haragudni.”

Madonna

A nyolcvanas években csúcsra törő többszörös Grammy-díjas énekesnő nemcsak a zeneipart szerette volna meghódítani, Hollywoodot is célba vette, és több-kevesebb sikerrel számos filmben színészként is kipróbálta magát. A 2000-ben megjelent A második legjobb dolog egyike volt azon filmjeinek, ami nem aratott nagy sikert. 

John Schlesinger rendező folyamatosan összetűzésbe került Madonnával a forgatások alatt, és az alkotás végül óriási bukás lett: a 25 milliós költségvetésből mindössze alig 24 millió dollár jött össze a mozis bevételekből. 

Az Oscar-díjas direktor néhány hónappal a film bemutatása után agyvérzést kapott, majd pár évvel később, 2003-ban elhunyt. Schlesinger halála után napvilágot látott egy levél, amelyet még a kórházban írt:

Egy pillanatig sem gondolom, hogy [Madonna] viselkedése nem járult hozzá ahhoz, hogy itt kötöttem ki.” 

Forrás: Watchmojo