Nemcsak a szakmának szól a seregszemle, a nézők 1000 forintos jeggyel nézhetik meg a filmeket.
A Sünvadászat című film – zártkörű – premierjével indul február 3-án a 44. Magyar Filmszemle a Corvin moziban. Az egyhetes filmünnepre – amelyet 13 év után rendeznek meg újra – majdnem négyszáz alkotás érkezett. (Az 1965-ös (első) Filmszemle óta soha nem nevezett ennyi magyar film a seregszemlére.) Megnézhetünk itt olyan műveket, amelyeket már nem adnak a mozik, vagy alacsony költségvetésük miatt kérdéses, hány helyen és mikor játsszák majd. De lesz információs filmek sora, és a panoráma kategóriában jó pár nemzetközi koprodukció.
Láthatjuk például a szlovák-csehszlovák-magyar filmdrámát, az Emma és a halálfejes lepkét Borbély Alexandrával a főszerepben vagy a Prikler Mátyás rendezte szlovák-magyar politikai thrillert, a Hatalom címűt, amelyben Hajdu Szabolcs egy ügynököt játszik. A szemlén – versenyen kívül mutatják be a megtörtént eseten alapuló Bróker Marcsi című RTL-es tévésorozat első részét is, amelyet Herendi Gábor és Fazekas Máté Bence rendezett, valamint Bacskó Tünde a címszereplő.
Szakmai előzsűrik válogatták a szemlén szereplő több mint 150 versenyfilmet nyolc kategóriába (játék-, kisjáték-, kísérleti-, dokumentum-, rövid dokumentum-, animációs-, animációs rövidfilm és tévésorozat), amelyet egy-egy újabb grémium értékel majd.
A fesztivál nemcsak a szakmának szól, 1000 forintért bárki jegyet válthat, aki kíváncsi az alkotásokra. Számos vetítés után közönségtalálkozóval, interjúkkal is várják a nézőket.
Találkozhatnak a nézők – többek között – Herendi Gábor rendezővel, Till Attila rendezővel, Thuróczy Szabolcs színésszel, Hajdu Szabolcs színész-rendezővel és Tóth Orsi színésszel is.
A hatnapos eseményen számos olyan beszélgetés is lesz, amely kifejezetten a szakmának a szakmáról szól. Olyan témákat feszegetnek, mint például a nők helyzete a filmszakmában; hogyan lehet sikeres dokumentumfilmet csinálni a Nemzeti Filmintézet támogatása nélkül; kurzusfilm születik-e, ha támogat az NFI?. A tévésorozat-rendezésről kérdezik Herendi Gábort és Kapitány Ivánt, továbbá szó lesz Grunwalsky Ferenc filmrendező-operatőr tervezett könyvéről is.
A filmek listáját itt találjátok, a zsűri tagjait pedig itt.