A rendező megvédte a film történelmi hitelességét.
A 2000-ben bemutatott nagy sikerű, Oscar-díjas film, a Gladiátor folytatása hamarosan látható a mozikban. Ebben a rendező, Ridley Scott az első részhez hasonló történetet mesél el az ókori Rómában. Lucius (Paul Mescal) hasonló sorsra jut, mint a Russell Crowe által alakított Maximus: őt Marcus Aracius tábornok (Pedro Pascal) vezette megszálló római sereg kényszeríti rabszolgasorba. Lucius bosszúvágytól fűtve forradalmat robbant ki, amihez Maximus emléke is nagyban hozzásegíti.
A filmben természetesen számtalan gladiátorharc látható, ám az egyik kifejezetten érdekesnek tűnik, ebben ugyanis a gladiátorok cápák ellen küzdenek a római Colosseumban.
Scott most ennek történelmi hátterét magyarázta el a Collidernek adott interjúban.
A legendás római mérnöki munka
Scott elmagyarázta, hogy a római mérnöki precizitás olyan dolgokat tett lehetővé, ami még mai szemmel is lenyűgöző. Szóval pont egy cápákkal teli arénát ne tudtak volna megoldani?! A rendező így fakadt ki, amikor a cápás jelenet hitelességét firtatták:
„Baromira tévedsz! Valóban elöntötte a víz a Colosseumot, és voltak tengeri csaták. Haver, ha meg tudsz építeni egy Colosseumot, akkor mit neked, hogy eláraszd azzal a telibeb*szott vízzel?! Az meg már semmi, hogy cápákat halássz ki a tengerből, és odavidd!”
Persze Scott azt is hozzátette, hogy ezek azért eléggé kis cápák voltak, kb. két méteresek.
Újragondolt történelem
A rendezőnek kétségtelenül igaza van abban, hogy a rómaiak képesek voltak elárasztani a Colosseumot, és ezt meg is tették, hogy látványos tengeri csatákat is bemutassanak a gladiátorokkal. Ám a cápák, nos az más kérdés – ehhez inkább Scott ragaszkodott, mint a történelmi hitelesség. Ugyanakkor ez az elem tökéletesen megmutatja,
hogy tud együtt működni egy filmben a valóság és az alkotói fantázia.
A Gladiátor II egy olyan film lesz, ami arra készteti a nézőt, hogy újragondolja az ókori Rómáról alkotott képét, miközben az első részhez méltó drámai pillanatokat élhet át.
Ez is érdekelhet
Néha a valóság hihetetlenebb, mint a fikció.
Lássuk!
(via ScreenRant)