Megjósolta, hogy eljön majd a blockbusterek alkonya is.
A Porton is boncolgattuk az Indiana Jones és a sors tárcsájának buktája kapcsán azt a kérdést, hogy miért teljesítenek alul a blockbusterek mostanában. Idén többek közt a Flash - A Villám, A Hangya és a Darázs: Kvantumánia, de még a Pixar-féle Elemi sem hozta a várt számokat.
Most előkerült Steven Spielberg 10 évvel ezelőtti nyilatkozata, amely a hollywoodi filmipar "összeomlását" jósolta, és egy olyan jövőt vizionált, amelyben fél tucat 250 millió dolláros film bukása drámai jegyáringadozást eredményezhet.
Lassan könnyebb megbukni egy blockbusterrel, mint sikert aratni. Ideje feltenni a kérdést: lehet, hogy a közönség megunta a nagy költségvetésű megaprodukciókat?
Bővebben a témáról
Spielberg azt mondta az USC diákjainak, hogy az áremelések azt jelenthetik, hogy "a következő Vasemberért 25 dollárt kell majd fizetni, a Lincolnért pedig valószínűleg csak 7 dollárt." Ehhez azt is hozzátette, hogy nem sokon múlt, hogy a 2013-as Oscar-díjas Lincolnt a mozik helyett az HBO-n mutassák be.
Szerinte előbb-utóbb bekövetkezik egy nagy „összeomlás”, amikor három vagy négy, esetleg féltucat giga költségvetésű film megbukik, és ennek paradigmaváltás lesz az eredménye.
A rendező azonban 2015-ben már tagadta, hogy a hollywoodi filmipar "összeomlásáról" nyilatkozott volna.
Nem teljesít valami jól a Sors tárcsája.
Így nyitott az utolsó Indy-kaland
"Tisztázzunk valamit, egyáltalán nem jósoltam a filmipar összeomlását" - mondta A kémek hídja sajtótájékoztatóján.
Spielberg szerint ez a bizonyos szuperhősös műfaj nem áll olyan szilárd lábakon, illetve nem lesz olyan hosszú életű, mint a western, amely a filmművészet kezdete óta létezik, és csak a 60-as években kezdett visszaszorulni.
Ironikussá a helyzetet most az teszi, hogy az egyik ilyen nyári bukta éppen az az Indiana Jones-film, amelynek Spielberg az egyik executive producere.
Via: NME