A Twin Peakstől a Future Manig.
Melyik a legfurább sorozat, amit teljes egészében végignéztél? - tette fel a kérdést a Redditen egy felhasználó, és a témában rövid idő alatt közel ötszáz válasz érkezett. Íme a legtöbb szavazatot kapó szériák:
Future Man
Seth Rogen és Evan Goldberg sorozatában Josh Futterman (Josh Hutcherson) megszállott videójáték-rajongót egy nap meglátogatják kedvenc játéka karakterei a jövőből, akik arra kérik, segítsen megmenteni az emberiséget a kipusztulástól, hiszen ő az egyetlen, aki képes rá. Főhősünk és társai ezután oda-vissza utaznak az időben, hogy különböző küldetéseket hajtsanak végre, és mindent megtegyenek annak érdekében, hogy megmentsék a Földet.
Twin Peaks
David Lynch kultikus sorozatát természetesen nem kell külön bemutatni, ez a széria alapjaiban változtatta meg azt, amit a televíziózásról gondoltunk. A széria azzal a kérdéssel indul, hogy: „ki ölte meg Laura Palmert?”, és egy természetfeletti horrorba torkollik.
A Twin Peaks a klasszikus, kisvárosi gyilkosság, a szappanopera, a misztikus thriller és a vígjáték elemeit vegyítette jó érzékkel, és akkor ez még csak a jéghegy csúcsa. A szerethető karaktereken és központi rejtélyen túl (ami talán túl hamar lett megválaszolva) a sorozat a misztikus univerzum építésében is erős, aminek központi helyszíne a Fekete barlang a vörös függönyökkel, a fekete-fehér padlóval és a visszafelé beszélő, táncoló törpével.
Mrs. Davis
A Damon Lindelof (Lost, A hátrahagyottak, Watchmen) és Tara Hernandez (Agymenők, Az ifjú Sheldon) szériájáról szóló kritikánknak nem véletlenül adtuk az „Óriási elmebetegség lett a Lost alkotójának új sorozata” címet. A sztori szerint az egész világot uraló algoritmus azt kéri az apáca hősünktől, hogy kutassa fel a Szent Grált, és pusztítsa el. A nő igent mond, amikor ígéretet kap arra, hogy ha sikerrel jár, Mrs. Davis (= az algoritmus) kikapcsolja saját magát.
Van a Mrs. Davisben az Indiana Jones-filmekből, a Black Mirror-sorozatból, A Da Vinci-kódból, a Gyalog galoppból és a Biblia motívumaiból is egy kicsi.
Kritika
Ahogy a kritikánkban írtuk, a sorozat
Megtekinthető: Max
A mániákus
Cary Fukunaga (Nincs idő meghalni, True Detective) minisorozatában Emma Stone és Jonah Hill két olyan idegent alakít, akik részt vesznek egy titokzatos gyógyszerkísérletben. Egy olyan szert próbálnak ki, amely mindenféle komplikáció és mellékhatás nélkül, véglegesen megoldja minden problémájukat – legalábbis az ígéretek szerint. A dolgok természetesen nem a tervek szerint alakulnak.
Megtekinthető: Netflix
The Curse
Emma Stone másik nagyon fura sorozata is igazi kuriózum, mert még négy-öt rész után sem hagyja magát beskatulyázni egyetlen dobozba. Hangulata a nyugalom megzavarását és a néző elbizonytalanítását, komfortzónából való kibillentését célozza, és néha olyan érzésünk lehet, mintha egy Lynch által rendezett, különösen nyomasztó kandi kamerás műsort néznénk. Ahogy a kritikánkban írtuk
Nathan Fielder és Benny Safdie szatírájához hasonlót még egész biztos, hogy nem láttunk a tévében.
KritikaMegtekinthető: SkyShowtime
The OA
Brit Marling és Zal Batmanglij sci-fi, fantasy és természetfeletti elemeket vegyítő sorozatában Marling egy Prairie Johnson nevű fiatal nőt alakít, aki hét év eltűnés után bukkan fel újra. Prairie most már "OA"-nak hívja magát, és lát, annak ellenére, hogy eltűnése előtt vak volt.
Légió
A Fargo sorozatot is jegyző Noah Hawley az X-Men unvierzum egyik karakteréről készített unortodox szériát. A személyiségzavarral küzdő, skizofrénként diagnosztizált Davidet (Dan Stevens) gyerekkora óta kezelik elmegyógyintézetekben. Mindennapjai kellemes zsibbadtságát teljesen felkavarja, amikor megérkezik az intézetbe egy gyönyörű új beteg, Syd (Rachel Keller). David és Syd megmagyarázhatatlanul vonzódnak egymáshoz, és egy különös találkozás után a férfi kénytelen szembenézni azzal a megdöbbentő lehetőséggel, hogy a fejében dübörgő hangok és látomások nagyon is valóságosak.
Megtekinthető: Netflix