Nem volt olyan nagy sikere Dalínak a TV2 népszerű műsorában, de ennek megvan az érthető oka.
A 20. századi képzőművészet egyik szupersztárjának, Salvador Dalínak a festménye került a Kincsvadászok licitálói elé, de nem olyan formában, ahogyan elsőre gondolnánk. A tulajdonos, Harag József vállalkozó bízott abban, hogy sikerül eladnia, ám végül csalódnia kellett.
Kelen Anna szakértő elárulta, hogy a mű, amit a férfi behozott, lényegében nem egy festmény, hanem egy litográfia, ami egy síknyomtatás elvén alapuló grafikai eljárás, vagyis sokszorosítás. Magát a képet Dalí a 80-as évek elején készítette, amikor már világszerte ismert volt.
József 1 millió 200 ezer forintért lett volna hajlandó megválni a műtől, amiből egyébként közel 5000 példány készült, így olyan egyedinek sem mondható.
Ez pedig a licitálókat sem varázsolta el, Nagyházi Lőrinc száján gyorsan ki is csúsztak a gondolatai:
Nem az én világom, röviden.”
Fertőszögi Péter pedig azt mondta a vállalkozónak, hogy szerinte a Dalí aláírás is litografált, tehát nem maga a festő írta oda. Nagyházi Lőrinc ezt követően úgy döntött, hogy alaposabban megvizsgálja a képet, de nem szolgált jó hírekkel:
Szerintem ez print. Ebben nincsen kézimunka.”
Végül Fertőszögi Péter maradt egy 170 ezer forintos ajánlattal, ami bizony nagyon messze volt az eladó álomárától. Az ajánlatot József nem fogadta el, mert elmondása szerint 3000 euró felett lehet eladni ezt a festményt. A műtárgyszakértő pedig egyetértett, hogy ezt a Dalí képet külföldön kell megpróbálni értékesíteni.
A kameráknak a vállalkozó már nem túl szép véleményt fogalmazott meg a licittel kapcsolatban:
Sajnos nem sikerült megegyeznünk. Nem nagyon akarták kifizetni azt az árat, ami az ára vagy az értéke lett volna. Az internetes licit oldalakon ilyen 4-5000 ezer euró körül vannak ezek a képek. Én ennek a töredékét kértem tőlük, és ők még a töredékét szerették volna kifizetni, ami nyilvánvalóan nevetséges.”