Stephen King napokon belül 70 éves lesz, ünnepeld rémfilmes maratonnal a borzongatás nagymesterét!
Vigyázat, korhatáros tartalom! Csak 18 éven felülieknek!
Hétfő: Ne zaklasd a kiskacsát!
Az olasz horror nagymestere, Lucio Fulci évekkel a karrierjét meghatározó klasszikusa, az 1979-es Zombi előtt forgatta ezt a filmet. Ez abból is látszik, hogy véres-belezős gore elemekből itt még közel sincs annyi, mint amit megszokhattunk tőle – meztelenség viszont annál inkább.
A film egy Isten háta mögötti kis olasz falucskában játszódik, csupa babonás ember között. Valaki gyilkolni kezdi az épp, hogy csak kamasz fiúkat, és szinte az összes szereplő gyanús: a kacér Patrizia (Barbara Bouchet), a boszorkánynak hitt, bolond nő, a gyermekek lelki üdvéért aggódó atya, sőt, még a nagy sztorit szimatoló újságíró is!
Kedd: A martfűi rém
Tavaly debütált a mozikban minden idők leghorrorisztikusabb magyar gyártású thrillere, a megtörtént esetek alapján leforgatott Martfűi rém. A film az 1957-ben, majd a '60-as években a Martfűi Cipőgyár környékén fiatal lányokat gyilkoló, hírhedt magyar sorozatgyilkos, Kovács Péter teherautósofőr ügyét mutatja be, olyan sztárokat felvonultatva, mint Trill Zsolt, Anger Zsolt és Balsai Mónika.
Sopsits Árpád filmje egyrészt főhajtás a klasszikus slasher filmek előtt, ahol egy néma gyilkos sorra öldösi a fiatal lányokat (néhány jelenetben mintha konkrétan az 1978-s Halloween főtémája csendülne fel). Másrészt viszont A tanút megszégyenítően pontos korrajz a '60-as évek Magyarországáról, ahol az egymásról is jelentést író rendőrök egy olyan sorozatgyilkost próbálnak elkapni, aki a hivatalos propaganda szerint nem is létezik, hiszem a munkásosztály számára ismeretlen az imperialista államokra jellemző bűnözés fogalma.
Szerda: A nyolcadik utas: a Halál
Az Alien ma már ugyanolyan kultikus horrorszörny, mint Stephen King gyilkos bohóca vagy Bram Stoker Drakulája. Abban, hogy ilyen látványosan megszülethessen 1979-ben a ronda kis mellkasrobbantó (ráadásul úgy, hogy csak a rendező, az effektesek, és a szenvedő alany, Joh Hurt tudta, mi fog kibújni véresen a hasából), nagy tehetségeknek kellett összetalálkoznia. A péniszfejű szörny a szürrealista svájci művész, H. R. Giger gyermeke, akit a fiatal és ambiciózus brit rendező, Ridley Scott személyesen választott ki a film fődizájnerének.
De hasonlóan nagy koponya volt az eredeti forgatókönyvet jegyző concept artos Dan O'Bannon is, aki a korábbi filmterveit gyúrta össze az Űrodüsszeiával és a Cronenberg-féle Parazitákkal. A sztoriba persze Ron Cobb, David Giler és Walter Hill is belenyúltak: ők hozták be a történetbe az első igazi női akcióhőst, Ripley-t, aki lángszóróval ront a társait kibelező űrszörnyre, aki mostanra filmes ikon és egy jól jövedelmező brand lett. Ridley Scott ráadásul nemrég elárulta, hogy ő is belenyúlt az Alien forgatókönyvbe: Ripley ugyanis eredetileg meghalt volna A nyolcadik utas végén! (A Digi Film szerda este az Alien-franchise másik nagy klasszikusát, A végső megoldás: Halált adja ugyanebben az időpontban.)
Csütörtök: Carrie
Az 1974-ben kiadott Carrie volt Stephen King első nyomtatásban megjelent regénye. Hatalmas siker lett, pedig az első kéziratot az író kidobta a szemétbe, mert egyáltalán nem volt megelégedve vele. A felesége halászta ki a kukából, és beszélte rá a férjét, hogy folytassa. Két évvel később már el is készült belőle Brian De Palma rendezésében, Sissy Spacekkel és az akkor még jóformán ismeretlen John Travoltával (aki majd csak később, a Szombat esti lázzal és a Pomádéval robban be).
A történet tipikus King-sztori: egy különös, telekinetikus képességekkel rendelkező, kisvárosi tinilányt folyton szekálnak az osztálytársai, ráadásul a bigott katolikus anyjával sem túl jó a viszonya. Rengeteg megaláztatás és trauma éri, amelyek miatt végül szabadjára engedi a benne rejtőző erőt, és kő kövön nem marad.
Péntek: Vaksötét
A martfűi rémhez hasonlóan szintén a tavalyi év nagy durranása volt horrorfronton a Vaksötét, ami rendhagyó módon rázta fel a mára már egy kicsit ellaposodott horror zsánert: egy fegyveres, vak férfi házába terelte be a potenciális áldozatokat, akik aztán kegyetlen halált haltak.
A sztori valójában egy párszereplős kamaradráma: fosztogatásból élő fiatalok egy csoportja betör egy remeteéletet élő vak férfihoz (az Avatar sztárja, Stephen Lang), aki állítólag milliókat rejteget otthon. A férfiről azonban kiderül, hogy egy gátlástalan pszichopata, a három betörő pedig fogollyá válik a lakásban, ahol egy nagyon kegyetlen játékot kell játszaniuk a házigazdával.