A rock’n’roll, az nem egy tánc – a rockzenész, aki valaha is komolyan vette az iménti tézist, aligha úszhatta meg, hogy minimum egyszer üzemi hőfokon válaszolgasson az őt faggató riporter kérdéseire. Az alábbiakban ezekből szemezgettünk:
A Tankcsapat rockegyüttes a félhomályban pislákol
Valahol a 90-es évek elején járhatunk, amikor a felnőtt lakosság az infláción stresszel, a Kacsamesék megszakítása után pedig óvodapedagógusok tömegei képednek el azon, hogy mennyire realisztikus egyes gyerekek rothadó hulla-ábrázolása. A Tankcsapda-backstage azonban a nyugalom és béke szigete, a zenekar immár laposabbakat pislant, mint egy alomnyi tacskókölyök szoptatás után. A riporternő szinte azonnal részesül a kipárolgásukból, minek következtében „Tankcsapat” fedőnéven mutatja be a triót. Majd a sepsiszentgyörgyi G. Berger zenekarhoz fordul, hogy az okozati determinizmus kritikájáról értekezzen velük, ám formáció immár olyannyira belassult, hogy már az Aknakereső is szaggatna rajtuk.
A Sex Action premier plánban trombitál
A Sex Action iránti minden nagyrabecsülésünk mellett sem mondhatunk mást, hogy bizony akadtak informatívabb műsorok a televíziózás történetében, mint a velük készült Rocktükör-interjúk. Ilyen volt pl. a hétfői adásszünet vagy a Duna TV éjszakai halraja, melyek közül több példány is PR-gurunak bizonyult a zenekar tagjaihoz képest. Mivel a korai 90-es évek a csapat számára egy 0-24-es szüreti bállal volt egyenértékű, nehéz eldönteni, mely interjúban mennyire volt toronymagas a maligánfaktor, ám az alábbi 7 perc mégis egy kivételes kordokumentum: Somlyay Miksa és Zana Zoli – aki ekkor még csak az El Scorpio művésznevet viselte – olyannyira önfeledten rakétázik a kamera előtt, mintha csak szilveszter lenne.
Cseresznye ellopja a show-t
A kamudepresszió és az instant világvége nem lehet a tinédzserek kiváltsága, az óvodásoknak legalább ekkora joguk van ezen privilégiumokhoz – valószínűleg ez a gondolat fogant meg azon német menedzser fejében, aki anno a világra szabadította a Tokio Hotelt. Magyar kollégája pedig úgy gondolta: nem helyénvaló, hogy csak a germán fiatalok végeznek öncsonkolást Hello Kitty-s körzővel. Valahogy így született meg a No Thanx, melynél már csak a rózsaszín flitteres haspóló örvendett nagyobb népszerűségnek a 30 feletti rockrajongók és -zenészek körében. Ennek pedig az egykori Tankcsapda-gitáros, Molnár „Cseresznye” Levente egyértelmű jelét adta, miután az öreg lókötő, Cefre apó meggyőzte róla, hogy jó öltet lesz feldobnia a No Thanx együttes – feltehetőleg - fájóan kimért és konszolidált interjúját.
Az Akela és az Életet Adó Skálázóvíz
Az Akela pályafutása során legendásan mostoha viszonyt ápolt az absztinencia intézményével, ez pedig megannyi klasszikus anekdota táptalajául szolgált. Amit más zenekar esetében ún. botrányként emlegettek volna, az Katona Lászlóék esetében hírérték szempontjából egyenértékű volt a hajnali madárfüttyel. A földművelésügyi és vidékfejlesztési metálzenekar megannyi történettel beírta magát a Pityókás zenekarok Fekete Bibliájába: a dedikáláson történt ittas MMA-tól kezdve a Fővárosi Nagycirkusz berendezésének átépítésén át egészen az ominózus esetig, amikor Benkő László választotta szét az egy szelet paradicsomkarika miatt ölre menő tagokat. A következő, ’92 környéki interjúban a csapat megosztja azon titkos elixír receptjét, mely rendszeresen előhozta komikus énjüket, az ominózus elegyet mellesleg úgy is emlegetik, mint a faipari tanulók Cuba Libréjét.