Titkokat rejtő palota és történelmi, építésztörténeti kalandozás. Az egykorvolt patika- és lakóház a De la Motte-Beer-palota a Várnegyedben, a Dísz téren, építtetői nevét őrzi. Legpompásabb ékessége az emelet barokk lakótérsora, ahol a látogatók megcsodálhatják az 1962-ben 15 réteg festék alól előkerült, közel 250 négyzetméter festett falfelület.
Különlegességét az adja, hogy az épületet – amelyben Buda másodikként alapított gyógyszertárát, az úgynevezett tábori patikát működtette Beer József Kajetán gyógyszerész – a tulajdonosa a pincétől a padlásig saját foglalkozása képére formálta.
"A klasszikus patikusházban a földszinti üzletből nyílt az anyagraktár és a laboratórium, a pincében tartották a különböző gyógyvizeket, szeszeket, a gyógynövényeket a padláson szárították. Az üzletben mai értelemben vett kávéházi élet zajlott, ahol patikus és paciensei megvitatták a legmegfelelőbb gyógymódokkal kapcsolatos teendőket, tudnivalókat. Ezt a klasszikus beosztást, a felszerelési tárgyakat, eszközöket is láthatóvá szeretné tenni idővel a központ" - Cselovszki Zoltán.