Kázmér és Kamilla a legjobb barátok az általános iskolában. A kilenc éves lány remek tanuló, és gyakran segít a fiúnak a leckével, aki cserébe kalandos történetekkel szórakoztatja őt. Egy unalmas, esős délutánon váratlanul egy különös figura érkezik hozzájuk a cserépkályhán keresztül. A neve Közbenjáró, ő a titokzatos Másváros küldöttje. Másváros egy varázslatos világban található, ahová a cserépkályhán keresztül vezet az út.A pezsgő város otthont ad megannyi különc karakternek, de van egy bökkenő: egy ideje nem történik semmi új. Közbenjáró a gyerekek segítségét kéri, hogy kiderítsék, mi ennek az oka. Kázmér és Kamilla igent mondanak a kalandra, és elkezdődik a nyomozás. Megérkezve Másvárosba segítségükre siet két különös városlakó, Cerka, a festőművész, illetve Don Zon Góra, a hangmester. A nyomok Szkriptumhoz, az íróhoz vezetnek, akit azóta nem láttak, hogy elkezdődtek a furcsaságok.
A rendezvény ösztöndíjas művésze Gelley Bálint Farkas
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció szakán diplomáztam 2012-ben, majd 2015-ben megalapítottam a CUB Animation stúdiót Szederkényi Bellával, ahol első sorban szerzői animációs rövidfilmeket, gyerekfilmeket és sorozatokat készítünk. Rendezőként azokon a történeteken szeretek dolgozni, amelyekben nincsen legyőzendő “főgonosz”, aki fölött rengeteg akciójelenet után győzedelmeskednie kell a hőseinknek. Sokkal jobban tudok azonosulni azokkal a filmekkel, amelyekben, - csakúgy, mint a való életben - a konfliktust a másik emberre való odafigyelés és az empátia oldja meg. Ilyen történet az Átjáró Másvárosba, amely Magyar Andrea azonos című könyvének az adaptációja. Ez az első befejezett sorozatunk, amelyen már három éve dolgoztam, amikor 2019-ben beadtam pályázatomat az MMA Ösztöndíjprogramjára.
A magyar animáció nem véletlenül világhírű, és én hiszek abban, hogy újra eljöhet az az időszak, amikor olyan kortárs magyar sorozatok készülnek, melyek inspirálni tudják a jövő generációit. Annak idején a klasszikus magyar mesék hatására választottam az animációsfilm készítést hivatásomnak, és szerettem volna a nagy örökséghez hozzátenni a részemet én is. Ebben segítségemre volt egy fantasztikus stáb, amely már az első négy rész elkészítésénél bizonyított. Segítségemre volt a közönség, mivel 2016-ban a Primanima fesztiválon az első epizód megnyerte a Csermák Tibor díjat, egy évvel később pedig a második epizód a Cinemira fesztiválon kapta meg a gyerekzsűri fődíját. Támogatói oldalról is érdeklődés mutatkozott, mivel nem csak az első négy részt készítettük támogatás segítségével, de a maradék kilenc epizód is sikerrel szerepelt az MTVA Dargay Attila pályázatán. Végül, de nem utolsó sorban hatalmas segítséget és bátorítást kaptam a sikeres MMA Művészeti ösztöndíj programnak köszönhetően. Így el tudott készülni a teljes sorozat, amely nem csak egyszerre beszél önmagunk és mások elfogadásáról, a barátságról és az alkotás gyakran rögös útjáról, hanem mindenekfelett egy izgalmas kaland.