WORKSHOP SZAKEMBEREKNEK ÉS SZÜLŐKNEK
Autista gyerekek (1,5-6 év) hatékony korai fejlesztése, játéktevékenységen keresztül, szociális-kommunikációs készségekkel a fókuszban
Előadók:
Dr. Oláh Szabina, gyermek-és ifjúságpszichiáter szakorvos
Antal-Valecsik Zsófia, autizmus szakos gyógypedagógus
Részvételi díj: 14 000 Ft
A workshopról:
Az egynapos képzés célja, hogy megismertessék a résztvevőkkel azokat a korai szociális-kommunikációs készségeket, amikben az autista gyerekeknek gyakran nehézségei vannak.
A workshop témái: a korai időszakban az autizmus spektrum állapot felismerése, a közös figyelmi viselkedések fajtái, a szenzoros észlelés másságának megértése, ezek szerepe a szociális kapcsolatok alakításában. Valamint a gyermek spontán tevékenységébe történő bekapcsolódás lehetőségei, és az azokon keresztül való kölcsönösség kialakítása
A képzés kézzelfogható, gyakorlati eszköztárat ad a résztvevők számára, melyet a mindennapokban az otthoni életben, vagy a gyógypedagógiai fejlesztés során tudnak használni. Bemutatják, és saját hozott példákon keresztül szemléltetik az autizmusban érintett gyermekek kedvelt sztereotip/ szenzoros/ mozgásos tevékenységeit, ezekhez kapcsolódás mentén a kölcsönös játéktevékenységgé alakíthatóság menetét, valamint átvezetési ötleteket adnak a játéktevékenységből az asztali feladatvégzés, csoportos fejlesztés kialakításához.
A képzést elsősorban autizmus spektrum zavarban érintett gyermekekkel foglalkozó korai fejlesztő szakembereknek ajánlják, emellett örömmel látják azokat a szülőket, hozzátartozókat, akiknek van a témáról elméleti alaptudásuk, képzésük.
NEM AKKREDITÁLT KÉPZÉS!