Egyéb

Gyereknap - Családi szombat: Egy, két, há...és!

Ludwig Múzeum
2022. május 28. (szombat) 10:30 - 14:00
Ár: 600 Ft

Helyszín:

Ludwig Múzeum
1095 Budapest, IX. kerület, Komor Marcell utca 1.

Hajtogass, vágj, ragassz!
A Ludwig Múzeum Családi Délelőttjének rendkívüli kiadása


Alkotni sokféleképpen lehet. A kortárs művészet szinte nem ismer határt abban, hogy milyen anyagokat és milyen technikákat használ fel egy mű elkészítéséhez. Most három tevékenységet, a hajtogatást, a vágást és a ragasztást helyezik középpontba, és az egyes állomásokon készülő alkotásaikat ezekkel a technikákkal készítik el. Az anyagok amiket használnak, a papír, a textil és az újrahasznosítható műanyag, valamint papír dobozkák, hengerek, csomagolóanyagok lesznek. Az idei gyereknapon olyan művekkel ismerkednek meg, amelyek ezeket az alkotási módokat és anyagokat használják. Rövidebb és hosszabb feladatokat végzenek, közben az egyes művek alkotói folyamataival is megismerkednek. A Ludwig Múzeum három kiállításában, hat különböző megadott helyszínen alkotnak.


Jelentkezz be a családi programra a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!


RÉSZLETES PROGRAM


10:30 és 14:00 óra között


EGY


Csomagolóanyag szobrok – A szobrokra gondolva rengeteg féle anyagú és témájú juthat az eszünkbe. A nagy köztéri klasszikus szobrok, amelyek elmozdíthatatlanul nehezek és monumentálisak, márványból, bronzból, és az egészen kicsi rejtett „zseb-szobrok”, amik titkosságuk miatt érdekesek. A kortárs művészetben viszont egyre többször újrafelhasznált anyagokból, vagy régi tárgyakból készítenek szobrokat. Most mi is erre teszünk egy próbát.
Helyszín: 1. emeleti kiállítótér


KÉT



Elbeszélő papírcsipke – A csipke egy olyan érdekes légies anyag, amelyben a konkrét matéria – a cérna - között a levegőt fogja közre. Mintha egyszerre lenne és nem lenne. Most nem egy esztétikus mintát, hanem egy megrajzolt történetet fogunk a nincs és a van határán megjeleníteni. Úgy alakítjuk a képünket, hogy a hiányzó és a létező egymás melletti kompozíciós elem legyen.
Helyszín: 2. emeleti kiállítótér


Hajtogatott képek – A festők rengetegféle technikát használnak, egymástól teljesen elütő tartalmú és módszerű képeket láthatunk festményként. Most hajtogatunk, elfedünk és lefestünk. Az tudatos és az esetleges alkotási részek lesznek majd láthatóak egymás mellett, ha széthajtogatjuk a festményünket. Esélyt adunk a véletlennek, de döntünk is a kompozíciónk megalkotásakor.
Helyszín: 2. emeleti foglalkoztató terem




Színek festés nélkül – Most fessünk textilekből. Milyen, ha nem tudod a palettán kikeverni az adott színt, hanem a meglévő textilek színéből kell választanod. Észre veszed-e, hogy a textilek szövésmintája módosít a színeken, a felület hangulatán. A textilek lágysága vagy robosztussága is befolyásolja, hogy milyen felületként használjuk a képünkön. A viszonyok, arányok, egymás mellettisége meghatározza a képünk színhatásait. Vegyük észre a különbségeket!
Helyszín: 3. emelet kiállítótér


Origamiruhák – A kortárs divat nagyon meghökkentő kreációkkal tud elállni. Furcsa formák, amelyek a hétköznapi életben nem lennének praktikusak, és eltúlzó méretek, amelyekkel a villamoson nem könnyen férnénk el a sok ember mellett. Az anyagok tekintetében is sokszor meghökkentő ötleteket látunk. Király Tamás érdekes, geometrikus ruhái inspirálnak minket a kis papírruhák elkészítése során.
Helyszín: 3. emelet kiállítótér



Kétoldalú hajtogatás – Milyen izgalmas, amikor valaminek egyszerre láthatjuk a két oldalát! Teljesebb a kép, és a több nézőpont mintha több információt is adna. Hajtogatással hozunk létre olyan "folyamatművet", ahol arra törekszünk, hogy a felületek mindkét oldala megmutatkozzon. A kint és a bent, az elöl és a hátul problémáját járjuk körül.
Helyszín: 3. emeleti kiállítótér