Tabudöntögető beszélgetésekre készülhetünk a Felelős Szülők Iskolája újonnan induló kávéházi programsorozatán, a BESZÉLGETŐKÚRÁn. Közvetlen és kötetlen környezetben mutatnak be értékes és érdekes embereket, akik szemlélete, tapasztalatai hozzátehetnek a boldog gyereknevelés receptjének kialakításához, újraformálásához.
Első vendég, Al Ghaoui Hesna, hadi tudósító, újságíró, író, de legfőképp édesanya, aki előadásain, nagy sikerű könyveiben – Holli, a hős c. gyermekkönyv, Félj, bátran c. – számtalan oldalról bebizonyítja, hogy a FÉLELEM LEHET SEGÍTSÉG IS. Mert valljuk be őszintén, mindannyiunknak vannak félelmei, csak félünk a félelemről beszélni…. hazudunk magunknak és másoknak is, ha ezt letagadjuk. Félünk a betegségtől, attól, hogy jól döntünk-e, félünk a megítéléstől, attól, hogy elveszítjük az állásunkat, a népszerűségünket, a stabilitásunkat, féltjük a gyermekeinket, szorongunk. Hogyan nézzünk szembe a saját „mumusunkkal”, egyáltalán tudjuk, hogy mitől félünk leginkább? A póktól, a dokitól, a vérvételtől, a hosszú betegségtől, a biciklitől, attól, hogy nem vagyunk szerethetőek? Megengedjük magunknak, hogy a „vészjelzőrendszerünk” bekapcsoljon? Tudjuk-e pontosan, hogy félünk, sajnálkozunk, aggódunk vagy épp mit is érzünk?
Hesna munka- és szülői tapasztalatait ötvözve megírt gyermekkönyvében – Holli, a hős – szemléletesen, jó példákkal alátámasztva ír a félelmek felismeréséről és kezeléséről. Mert az természetes, hogy egy kisgyermek fél leválni a biztos családi fészektől, kiállni egy versenyen, de akár számot adni iskolaérettségéről egy pszichológus előtt is… pláne ha csúfolják, mert kövér, szemüveges... A félelem természetes érzés, de mit lehet és kell kezdeni vele?