Néha mindenki szokott irigy lenni. Mármint mindenki más. Mert ha én irigy vagyok, az nem oké. Irigykedsz a húgod új autójára? Ugyan! A kollégád megtalálta élete szerelmét Covid idején, ezért irigy vagy rá? Dehogy! Az irigység szinte felvállalhatatlan érzés, még egy terápiában is, nemhogy a szomszédom, a barátaim, a családom előtt...
Pedig az irigység - ha máshonnan nézzük - azt mutatja meg, mire vágyunk. Hogyan tudjuk felhasználni ezt az érzést arra, hogy az életünk új, másfajta irányt vegyen? Hogyan kezeljük a saját irigykedésünket, mit érdemes és mit nem érdemes tenni ellene?
És mi van akkor, hogyha az én életem irigylésre méltó, és például ilyen mondatok hangzanak el akár szemtől szemben, akár a hátam mögött?
Honnan telik neki egy újépítésű lakásra?
Na csak nem megvetted magadnak az iPhone 12-t is?
Már harmadszor mennek nyaralni ebben a negyedévben, ráadásul külföldre!
Látom fogytál… Egyeseknek még edzésre is telik…!
Mennyire gátol a sikereim elérésében, hogy mások nehogy megszóljanak, kibeszéljenek miatta? Mit kezdjek azzal, hogyha a hátam mögött rosszindulató megjegyzéseket, célzásokat tesznek? Lehet ezt jól kezelni?
Almási Kitti pszichológus szakértőkkel az irigység kétféle irányáról beszélgetnek februárban. Ti, a közönség feltehetitek minden kérdéseteket az Online Fröccs adása alatt, a Momentán Társulat pedig jeleneteket improvizál a felmerülő problémák, érzések, helyzetek inspirációi mentén.