A Bánkitó, az Auróra és az AZVLM a januártól márciusig tartó időszakban eseménysorozatot hirdet a REKULTURALIZMUS jegyében.
A rekulturalizmus kutatás. A második beszélgetésünkön a kultúra és a művészetek helyét és szerepét keressük a társadalomban, és azokat a rendszerszintű folyamatokat vizsgáljuk, amelyek a társadmilag elkötelezett művészetekre hatnak.
A beszélgetés résztvevői:
Erőss Nikolett (kurátor, OFF-Biennále)
Szarvas Márton (Szolidáris Gazdasági Központ)
Moderátor: Perczel Júlia társadalomtudós, művészettörténész
Hogyan szerveződhetnek a művészeti csoportok, mik az érdekérvényesítés és a függetlenség lehetőségei, hogyan tudnak szemponttá válni az alkotói tevékenység során a társadalmi igazságtalanságok? Körkép az állami intézményekből és támogatások köréből kiszorult társadalmilag elkötelezett művészetekről, a kulturális szereplők társadalmi hatásgyakorlásáról, kapcsolódásáról szolidáris mozgalmakhoz, aktivizmushoz, nemzetközi hálózatokhoz, politikához, ideológiához, esztétikához.
A rekulturalizmus azon független művészek, alkotók, kulturális szereplők és a befogadói oldal képviselőinek összefogásából kialakuló eszmerendszer, akik nem kívánnak a kultúrharcban ellenségként részt venni, nem fogadják el azt legitim küzdelemként, azonban ragaszkodnak azon jogaikhoz és képességeikhez, hogy cselekvő erőként formálják a közbeszédet, a politikai és társadalmi környezetet, és elutasítják a művészet szabadságát korlátozó folyamatokat.
Jelöld vissza az eseményt és kövesd nyomon a rekulturalizmus alakulását!
Ha úgy érzed, érintett vagy és segítenéd a szűkülő kulturális tér jelentette problémák feloldását, van egy ötleted, vagy szívesen reflektálnál mások ötleteire, véleményére, esetleg kérdésed van felénk, írj a rekulturalizmus@gmail-com-ra.
A kultúra virágzik.