Babos Zsili ázsiai utazásai során az adott térség kultúrájára kifejezetten jellemző anyagokat gyűjtött. A forma és színvilág, mint több más művészt is, mélyen inspirálta. Hazaérve az anyagok szolgáltak vászonként, alapként, amelyre szitanyomatok és festmények készültek. A Faur Zsófi Galériában egész nyáron látható több méter hosszú, vagy épp mozaikszerűen kirakott festmények örvényként ragadják magukkal a befogadót.
A művész így nyilatkozik az anyagról:
"Végre rátaláltam erre a formára, pedig mindig ott volt előttem.
Minden spirál; az univerzum, a hurrikán, tornádó, agyhullámok, a DNS, az embrió formája, a vajúdási görcsök bioelektromos mozgása, sőt; a kis kütyü, ami nem hagyja beágyazódni a petesejtet - mind spirál alakú.
Ez a forma jó vázat ad az amúgy gombafonalként szövődő színes illusztrációimnak, amik direkt a festészet és a grafika éles határvonala között vizsgálódnak és kísérleteznek.
A "véletlen elv" az, ami számomra élménnyé teszi az alkotást. Ettől érzem természetesnek, és ezáltal tudok valamennyire objektív maradni a teremtés folyamatában. (Ezesetben például arra gondolok, hogy a spirál formát kirajzoló tömegjelenet különböző textilekre lett rászitázva, ami 100%-osan nem kiszámítható.)
A textileket ázsiai utazásaim során vettem, pont erre a célra. Mindegyik nyomat más hangulat, hasonló, de eltérő mondanivalóval; az Om Money Padme Hum-tól egy absztrakt univerzális ősigazságig.
Mindez a szokásos bipoláris társadalomkritikai köntösbe bugyolálva.
BUMM."
Nyitvatartás: hétfő-péntek 12:00-18:00
Babos Zsili Bertalan képzőművész
Hozzászólások