A középkori kereskedőház maradványaiból emelt egyemeletes polgárházban már a 18. század derekán patika működött, egészen 1910-ig. A többszöri átépítés nyomait őrzi a 15. századi átadóablak, a török lámpafülke, valamint a reneszánsz és barokk kori freskómaradványok. Ma a késő klasszicista (copf) homlokzat adja az épület domináns stílusát.
A 18. század közepétől az első világháborúig ebben a házban előbb a Bösinger Ferenc alapította Arany Sas, később a Városi Patika működött. A műemlék épület 1966-ban került a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum kezelésébe, a patikamúzeum 1974-ben nyílt meg.
A kiállítás követi a patikák hagyományos elrendezését, így az officina, azaz a kiszolgálótér és a gyógyszerkészítés helyszíneként szolgáló laboratórium adja a két fő egységét. Az előtérben elhelyezett vitrinekben a római korból fennmaradt illatszeres üvegcséktől kezdve a gótikus mozsarakon keresztül a 19. századi patikaedényekig megmutatkozik előttünk a patikai használati tárgyak sokszínűsége.
A kiállítás másik nagy egységét az alkimista műhely és annak tárgyai képezik, ahol 17-18. századi laboratóriumi eszközöket: lombikokat, retortákat, mozsarakat, lepárlókat és desztilláló kemencét láthatunk. A műhely előtti helyiségben pedig a gyógyszerészmesterség eszköztárát láthatják az érdeklődők.
Hozzászólások