A projekt egyszerre épít a magyar népmesék hangulati világára, a művészek személyes, mesékről kialakult gondolataira, illetve a hangok hangulatteremtő aurájára. A kiállítás ötlete egy egyetemi tárgy keretein belül fogalmazódott meg bennünk. Kiválasztottunk két alig ismert magyar népmesét, a Csudacsirkét, és A Tündértó titkát, amiket Bálint Judit és Bódy Gergő szinkronszínészek olvastak fel nekünk. A felolvasott történetekhez izgalmas, olykor ambivalens, oda nem illő hangulatokat keltő zajokat, dallamokat adtunk, ezzel furcsa, de mégis harmonikus hanganyagokat alkotva. Ezek a hanganyagok kerültek el a képzőművészekhez és általános iskolás diákokhoz, akik saját benyomásaik szerint alkotásokat készítettek a hallottak alapján.
Az elkészült műtárgyakat büszkén mutatjuk be neked! A projektünk nem titkolt célja volt, hogy egy új perspektívát adjunk a klasszikus népmesék értelmezéséhez, közelebb hozzuk a történeteket a mai modern világ kaotikus, néha abszurd módon változatos szituációihoz, ezáltal pedig bemutassuk, hogy a mesék tanulságai örökérvényűek, valamint azt, hogy a mesék világa mindenkié.
Alkotók: Ágoston Lóránt, Herbert Anikó, Hitka Viktória, Horváth Lóczi Judit, Lovrity Anna Katalin és a Szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola 5.-7. évfolyamos diákjai.
A kiállítás szervezői: Bertók Roberta, Csorbai Virág, Hajdu Barnabás.
Hozzászólások