Szeptember 16-án, a Várkert Irodalom Aposztróf estjeinek szezonkezdése - az Öntőház udvaron - a XX. századi magyar irodalom egyik kulcsfontosságú szerzőjének bemutatásával indul. A beszélgetős, zenés-irodalmi előadás középpontjába Csoóri Sándor kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas költő, esszéíró, prózaíró kerül.
Csoóri Sándor pályája 1953-ban indult, s Görömbei András szerint „költőként az a legnagyobb irodalomtörténeti érdeme, hogy összetéveszthetetlenül egyéni színnel vitte tovább költészetünknek azt a fő vonulatát, melyet elődei és kortársai Balassi Bálinttól Nagy Lászlóig megteremtettek.”
Milyen a Csoóri-vers? Miképp jelenik meg munkásságában népköltészeti és történelmi hagyomány, s hogyan olvassuk esszéit? Miképp lehet ezt a páratlan életművet a legfiatalabb generációhoz közel hozni?
Az esten Csoóri Sándor életművéről, beszélgetünk és bemutatkozik a Párbeszéd sötétben című előadás, amit Vecsei H. Miklós Junior Prima-díjas színművész alkotótársaival hozott létre, vallva: „az az erő, az a mágia, személyesség és metsző őszinteség, ami az ő esszéiből, verseiből árad igazi hiánycikk, vagy inkább értékrés az életünkben”.
Közreműködők: Vecsei H. Miklós, Kiss Flóra (Quimby, Subtones), Mihalik Ábel (Hiperkarma, Kispál és a borz), Novai Gábor (Mörk), Frimmel Jakab (Abel Label)
Háziasszony: Juhász Anna, irodalmár, szerkesztő.
A hatályos kormányrendelet alapján az előreváltott ülőhelyes nézőtérrel megrendezett szabadtéri kulturális rendezvényekre, előadásokra védettségi igazolvány nélkül is szabad a belépés. További információkért olvassa el figyelmesen a járványügyi óvintézkedéseinket!