"Mással kavartál és megittad a söröm, / Veled egyetlenegy percem sem volt öröm…” Aki ilyet állít, az vagy nagyon elkeseredett, vagy poénkodni akar, vagy pedig tudatosan valótlant állít. Martin Sun és Pálffy L. Péter valószínűsíthetően hazudik – dalban és történetekben egyaránt...
További lerás: Pontosabban, nem fejtik ki az igazság minden egyes részletét. De nem is kell. Egy-egy együttlét legjellemzőbb, legmeghatározóbb, legszexibb részletét kibontani zenésen, irodalmian – igazi bravúr. Emellett pedig olyan „kitárulkozás”, amely senkit sem sároz be, egyik felet sem teszi felelőssé a kapcsolat ellehetetlenüléséért.
Mert biztosan megtörtént már, hogy a kedvesed elfelejtette a születésnapodat; vagy, hogy bementél egy boltba vásárolni neki, és az eladónak fogalma sem volt, hogy mit szeretnél. Biztosan előfordult, hogy „Rómában úgy akartál élni, mint a rómaiak”, de kudarcot vallottál; vagy ébredéskor belemászott egy dal a füledbe, amit aztán sehogy sem tudtál onnan száműzni. Biztosan érezted már, hogy vége, csak éppen nem tudtad, hogy miért; vagy találtál egy labdát egy útszéli bokorban, hatalmas emlékcunamit indítva el benned, ami elől nem volt menekvés…
A 8 nő alatt a Föld körül célja a szerzőpáros ilyesfajta, saját pillanatainak felelevenítése és örökéletűvé tétele a Prága Music Pub színpadán, amolyan storytelling-stílusban. A dalok nagyobb része Martin (Iván Ottó) saját szerzeménye, mellettük felcsendül néhány ikonikus magyar-alter „ballada” is. Ezt a zenefolyamot szakítja meg Péter néhány története a világ különböző tájain megesett „kapcsolati tőkeépítéséről”. Egy edinburghi kocsmában kezdődött barátság művészi kiteljesedése ez a hatvankilenc perc, amelybe a közönség is beszállhat „síppal, dobbal, nádi hegedűvel”.
A belépés díjtalan, a kilépés bizonytalan.